• GetBack fot Mateusz_Szymański Shutterstock
  Altus TFI chce cofnąć umowę sprzedaży spółki EGB Investments i rozliczyć transakcję z wrocławskim windykatorem – dowiedział się DGP.
 • Kroplówka
  Od 300 do 1,5 tys. zł - tyle kosztuje stawianie na nogi po wyczerpującej imprezie. Infolinie "pogotowia kacowego" czynne są 24 godziny na dobę, a klientów wciąż przybywa - donosi "Gazeta Wyborcza".
 • Karetka pogotowia
  Od 6 do 9 minut – tyle czasu najczęściej zajmowało zespołom ratowników medycznych dotarcie na miejsce zdarzenia w miastach powyżej 10 tys. mieszkańców w 2016 r. – wynika z danych GUS. W województwach śląskim i mazowieckim czas ten przekraczał ustawowe normy.
 • Karetka jadąca na sygnale
  W przeciągu miesiąca operator stołecznego Centrum Powiadamiania Ratunkowego dwukrotnie udzielił skutecznej pomocy przez telefon, co uratowało dwa ludzkie istnienia: najpierw ponad sześćdziesięcioletniemu mężczyźnie, a następnie półrocznemu niemowlakowi.
 • Jak udzielić pierwszej pomocy niemowlęciu?
  Co zrobić, kiedy dojdzie do popatrzenia, zatrucia albo zadławienia?
 • Mężczyzna ma zawał serca
  Choć polscy lekarze potrafią bardzo skutecznie leczyć zawał, to wciąż w domu, przed przybyciem pomocy, umiera 25-30 proc. osób, których on dotyka. Od chwili wystąpienia bólu do momentu, gdy chory decyduje się wezwać pomoc, mijają średnio 142 minuty.
 • Akcja ratunkowa w zasypanym przez lawinę hotelu
  Ratownicy, którzy w czwartek nad ranem dotarli do zasypanego przez lawinę hotelu w górach koło Pescary w środkowych Włoszech, informują, że znaleźli wielu zabitych. Dokładna liczba ofiar nie jest znana. Według mediów w hotelu mogło być do 30 osób.
 • Pielęgniarki w szpitalu
  O czym musi pamiętać pacjent trafiając na SOR? Na to pytanie odpowiedzieli w "Dzień Dobry TVN" lekarz, który pracował na SOR Konrad Matyja oraz ratownik medyczny Piotr Amenda. Jacy pacjenci tam trafiają? - Zalew pacjentów, którzy mogliby w tym czasie skorzystać z pomocy lekarza w ramach innej struktury, odciąga personel SOR-u od tych przypadków, które wymagają pomocy natychmiastowej - powiedział Matyja. Jak funkcjonuje SOR? Jak pacjenci są klasyfikowani?
 • Mężczyzna na mrozie
  Szybkie zastosowanie terapii lekami trombolitycznymi oraz komory hiperbarycznej zakłada schemat leczenia odmrożeń, opracowany przez Polskie Towarzystwo Medycyny i Ratownictwa Górskiego. Wytyczne uzyskały rekomendację innych towarzystw medycznych i stały się obowiązującym w Polsce standardem.
 • Korytarz w szpitalu
  Osoba z podejrzeniem udaru mózgu powinna być transportowana bezpośrednio do szpitala z oddziałem neurologicznym, który zajmuje się leczeniem takich pacjentów - wskazuje resort zdrowia. Z danych NIK wynika, że co trzeci taki pacjent trafia do szpitali bez oddziałów udarowych.