• Ocean's 8
  Po seansie "Ocean's 8" pozostaje przede wszystkim wrażenie, że ten film to zmarnowana szansa na stylową rozrywkę.
 • Honor 10 i Huawei P20
  Taki sam procesor, podobna specyfikacja, różne aparaty fotograficzne (choć oba wspomagane sztuczną inteligencją), różnica w cenie wynosząca około 850 zł na korzyść Honora. Nic dziwnego, że w głowach wielu osób pojawia się myśl – po co przepłacać?
 • Okładka Qmam kasze
  Tym razem wegańskie gotowanie w wydaniu Mai Sobczak, autorki bloga qmamkasze.pl, zahacza o coraz bardziej obecny trend w gastronomii i kulinariach, czyli ideę #zerowaste. Ale czy rzeczywiście to tylko moda zarezerwowana dla wytrawnych smakoszy i hipsterów?
 • Zdjęcie z albumu "Echo"
  Suche fakty są takie: w latach 1943–1944 członkowie i sympatycy Ukraińskiej Powstańczej Armii oraz Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów wymordowali na Wołyniu ok. 60 tys. Polaków, a także, w mniejszym zakresie, przedstawicieli innych mniejszości narodowych zamieszkujących to terytorium: Żydów, Rosjan, Czechów. Mordowano całymi wioskami – brały w tym udział zarówno formacje militarne, jak i cywile. Sąsiedzi ofiar.
 • Xiaomi Mi Mix 2 SE
  Smartfony Xiaomi stały się w Polsce symbolem świetnego stosunku ceny do jakości. I słusznie, bo są tanie i dobre. Zasadnym wydaje się więc pytanie, czy zajdzie się ktoś, kto wyda na urządzenie tego producenta 3 tys. zł?
 • Tomasz Kot i Joanna Kulig w filmie "Zimna wojna"
  Tak wielopłaszczyznowego dzieła w polskim kinie nie było dawno. Filmu tak na wskroś polskiego, a zarazem uniwersalnego, zrozumiałego pod każdą szerokością geograficzną – również nie. Paweł Pawlikowski, nie walcząc z nikim, opowiadając historię, rozbraja wrogów. I pokazuje, że miejsce wśród największych w rodzimej kinematografii należy mu się nie tylko dlatego, że "Ida" dostała Oscara.
 • Alcatel 5
  Stworzenie dobrego telefonu ze średniej półki jest sztuką trudnych kompromisów. Czujne oko księgowego czuwa, by utrzymać koszty w ryzach, zaś klienci liczą na jak najwięcej za jak najmniej. Czy Alcatelowi udało się wyjść z tej potyczki zwycięsko?
 • Detroit Become Human
  "Detroit Become Human" to gra studia Quantic Dreams opowiadająca o świecie, w którym androidy są traktowane, jak sprzęt AGD. Coś nagle jednak się zmienia i roboty uzyskują świadomość oraz uczucia. To z kolei wymusza stanowczą reakcję ludzi. Oto gra, w której nie ma dobrych i złych decyzji a o zakończeniu zdecyduje gracz.
 • Sony Xperia XZ2
  Najnowszy flagowiec Sony miał być dla tej firmy przełomem. Zerwaniem z konserwatywną stylistyką, wejściem w krainę mniejszych ramek i większych ekranów. Japończycy zrobili to oczywiście po swojemu, czyli… ostrożnie. Skłonność do ryzyka chyba nie leży w ich naturze.
 • Arctic Monkeys
  "Tranquility Base Hotel & Casino" niektórych nawet szokuje. Wspaniale wykonana wolta wywołuje nie tylko uśmiech zachwytu. Każe zadać sobie pytanie, o co Arctic Monkeys chodzi.