• Nowa ustawa o szkolnictwie daje uczelniom możliwość wprowadzenia egzaminów wstępnych na studia. Pytani przez PAP obecni i byli rektorzy ocenili, że rozwiązanie jest dobre, jednak – według nich - większość uczelni i tak egzaminów wstępnych nie wprowadzi.
 • Prof. Jacek Rońda
  Prof. Jacek Rońda, zawieszony czasowo w 2013 r. w działalności dydaktycznej na Akademii Górniczo-Hutniczej za tzw. blef w sprawie smoleńskiej, ma zostać przeproszony przez rektora za naruszenie dóbr osobistych – zadecydował we wtorek krakowski sąd okręgowy.
 • Prof. Leszek Pacholski
  Problemem nie jest to, że uczelnią rządzi profesor. Tak jest prawie zawsze w USA i dobrze sobie tam radzą. Chodzi o to, czyje interesy rektor reprezentuje. Wyłoniony przez komisję konkursową powołaną przez senat uczelni, będzie reprezentował te same interesy co rektor wybrany przez elektorów, czyli interesy przeciętnych profesorów.
 • Młot sędziowski
  Prokuratura przedstawiła  rektorowi Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego (UTP) w Bydgoszczy prof. Antoniemu B. zarzut niedopełnienia obowiązków w zakresie bezpieczeństwa. Zdaniem śledczych, doprowadziło to do tragedii na otrzęsinach, podczas których zginęły trzy osoby.
 • Karetka
  Janusz P., były prorektor bydgoskiego Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego usłyszał prokuratorski zarzut nieumyślnego przekroczenia uprawnień w związku z tragicznymi w skutkach otrzęsinami w listopadzie ubiegłego roku. Zmarła wówczas trójka młodych ludzi. Zarzuty ma już Ewa Ż., przewodnicząca Samorządu Studenckiego uczelni.
 • Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy
  Minister nauki i szkolnictwa wyższego chce odwołania ze stanowiska rektora Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy. Sprawa ma związek z tragedią, do której doszło 15 października podczas otrzęsin dla studentów. W wyniku stratowania przez tłum, zginęły trzy osoby.
 • Andrzej Duda
  Prezydent elekt nadal będzie pracownikiem Uniwersytetu Jagiellońskiego. W czasie wczorajszego spotkania z rektorem najstarszej polskiej uczelni Andrzej Duda złożył pismo z prośbą o przedłużenie bezpłatnego urlopu. I otrzymał pozytywną odpowiedź.
 • Daniel Olbrychski
  Daniel Olbrychski jako żywa legenda polskiej kinematografii, byłby znakomitym nauczycielem dla kolejnych pokoleń aktorów. Tymczasem okazuje się, że władze warszawskiej Akademii Teatralnej nie są zainteresowane współpracą z aktorem.
 • Prof. Robert Kwaśnica
  "Wszystkie kierunki studiów na DSW są autorskimi projektami, z bardziej unikatowych wymienię chociażby gerontologię społeczną, przygotowującą opiekunów osób starszych, psychologię stosowaną czy sztuki nowoczesne - Design Now" - mówi w rozmowie z portalem dziennik.pl prof. Robert Kwaśnica, rektor Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, która w tegorocznym rankingu szkół wyższych przygotowanym przez miesięcznik "Perspektywy" zaliczyła skok na ósme miejsce.
 • Przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso
  Przewodniczący Komisji Europejskiej nie otrzyma tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Sprzeciwiła się temu część profesorów, którzy mieli argumentować, że Jose Manuel Barroso jest promotorem genderyzmu i ma lewicowe poglądy.