• Olga Litwinienko
  Rektor Państwowego Instytutu Górniczego w Petersburgu Władimir Litwinienko napisał Władimirowi Putinowi rozprawę doktorską z ekonomii - oświadczyła w rozmowie z Radiem Swoboda córka rektora Olga Litwinienko.
 • Nowa ustawa o szkolnictwie daje uczelniom możliwość wprowadzenia egzaminów wstępnych na studia. Pytani przez PAP obecni i byli rektorzy ocenili, że rozwiązanie jest dobre, jednak – według nich - większość uczelni i tak egzaminów wstępnych nie wprowadzi.
 • Prof. Jacek Rońda
  Prof. Jacek Rońda, zawieszony czasowo w 2013 r. w działalności dydaktycznej na Akademii Górniczo-Hutniczej za tzw. blef w sprawie smoleńskiej, ma zostać przeproszony przez rektora za naruszenie dóbr osobistych – zadecydował we wtorek krakowski sąd okręgowy.
 • Prof. Leszek Pacholski
  Problemem nie jest to, że uczelnią rządzi profesor. Tak jest prawie zawsze w USA i dobrze sobie tam radzą. Chodzi o to, czyje interesy rektor reprezentuje. Wyłoniony przez komisję konkursową powołaną przez senat uczelni, będzie reprezentował te same interesy co rektor wybrany przez elektorów, czyli interesy przeciętnych profesorów.
 • Młot sędziowski
  Prokuratura przedstawiła  rektorowi Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego (UTP) w Bydgoszczy prof. Antoniemu B. zarzut niedopełnienia obowiązków w zakresie bezpieczeństwa. Zdaniem śledczych, doprowadziło to do tragedii na otrzęsinach, podczas których zginęły trzy osoby.
 • Karetka
  Janusz P., były prorektor bydgoskiego Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego usłyszał prokuratorski zarzut nieumyślnego przekroczenia uprawnień w związku z tragicznymi w skutkach otrzęsinami w listopadzie ubiegłego roku. Zmarła wówczas trójka młodych ludzi. Zarzuty ma już Ewa Ż., przewodnicząca Samorządu Studenckiego uczelni.
 • Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy
  Minister nauki i szkolnictwa wyższego chce odwołania ze stanowiska rektora Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy. Sprawa ma związek z tragedią, do której doszło 15 października podczas otrzęsin dla studentów. W wyniku stratowania przez tłum, zginęły trzy osoby.
 • Andrzej Duda
  Prezydent elekt nadal będzie pracownikiem Uniwersytetu Jagiellońskiego. W czasie wczorajszego spotkania z rektorem najstarszej polskiej uczelni Andrzej Duda złożył pismo z prośbą o przedłużenie bezpłatnego urlopu. I otrzymał pozytywną odpowiedź.
 • Daniel Olbrychski
  Daniel Olbrychski jako żywa legenda polskiej kinematografii, byłby znakomitym nauczycielem dla kolejnych pokoleń aktorów. Tymczasem okazuje się, że władze warszawskiej Akademii Teatralnej nie są zainteresowane współpracą z aktorem.
 • Prof. Robert Kwaśnica
  "Wszystkie kierunki studiów na DSW są autorskimi projektami, z bardziej unikatowych wymienię chociażby gerontologię społeczną, przygotowującą opiekunów osób starszych, psychologię stosowaną czy sztuki nowoczesne - Design Now" - mówi w rozmowie z portalem dziennik.pl prof. Robert Kwaśnica, rektor Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, która w tegorocznym rankingu szkół wyższych przygotowanym przez miesięcznik "Perspektywy" zaliczyła skok na ósme miejsce.