• Cmentarz Orląt Lwowskich
  Wbrew planom rządu, nie będzie w tym roku generalnego remontu Cmentarza Orląt Lwowskich - donosi RMF FM. Mimo zapewnionych pieniędzy w budżecie i zatwierdzonej koncepcji przebudowy lwowską nekropolię czeka jedynie remont kosmetyczny.
 • Sypialnia
  Duża? Mała? Wysoka? Niska? Niezależnie od wymiarów pomieszczenia, warto trzymać się kilku prostych zasad przy urządzaniu sypialni. Co radzą architekci i projektanci wnętrz?
 • Remont mieszkania
  Drobne zmiany wystroju, odważna metamorfoza, a może długo odkładany remont – dziennik.pl zapytał ekspertów od urządzania wnętrz, jak dobrze, tanio i szybko odmienić mieszkanie.
 • układanie podłogi
  Zdarza się, że rozpoczynając remont podłogi, decydujemy się wydać więcej niż planowaliśmy np. na piękne deski z litego drewna. Potem jednak, chcąc zmieścić się w zakładanym budżecie, wybieramy najtańsze podkłady czy środki do pielęgnacji. Niestety, w taki sposób możemy wpędzić się w jeszcze większe koszty.
 • W Polsce trwa boom mieszkaniowy, w 2017 r. do użytkowania oddano aż 178,2 tys. lokali, o 9,1 proc. więcej niż rok wcześniej, podaje GUS. Jednocześnie wiele osób decyduje się na zakup wymarzonego M na rynku wtórnym. W obu przypadkach inwestycja wiąże się z koniecznością przeprowadzenia prac wykończeniowych lub remontem. Z uwagi na problemy z wykonawcami często okazuje się to dużo bardziej stresujące niż sam zakup nieruchomości.
 • Mieszkanie
  Polacy szturmują biura sprzedaży deweloperów, ale mieszkania z rynku wtórnego też są w cenie, szczególnie, że na rynek trafia coraz więcej lokali w tak zwanym nowym budownictwie, które w niczym nie ustępuje nieruchomościom z rynku pierwotnego.
 • ani Agnieszka wraz z sześciorgiem dzieci od lat nie ma własnego dachu nad głową. W 2011 roku rozpoczęła starania o mieszkanie socjalne. Otrzymała je w 2015 roku - jednak tylko na papierze. Mija właśnie 2,5 roku odkąd czeka na możliwość zamieszkania w lokalu, który został jej przydzielony.
 • Remont mieszkania
  Remont mieszkania może okazać się dużym wyzwaniem. Dlaczego trudno znaleźć fachowców i dlaczego nie zawsze chcą zaangażować się w remont? Opowiedział o tym w "Dzień Dobry TVN" Dominik Strzelec, prowadzący program "Usterka". Jaki pomysł na szybkie zalezienie ekipy remontowej miał Krzysztof Borowiak?
 • Katarzyna Bosacka
  Dziennikarka Katarzyna Bosacka zdecydowała się na remont swojego domu. Zgłosiła się więc do architekta Krzysztofa Mirucia, który pomógł jej go przeprowadzić. Opowiedzieli oni w "Dzień Dobry TVN" jak przebiegł remont oraz jak należy go zaplanować, żeby nie był koszmarem.
 • Dorota Szelągowska
  Drugi sezon programu wnętrzarskiego „Domowe rewolucje” oglądało średnio 137 tys. widzów. Show miał dużo wyższe wyniki oglądalności od średnich telewizji HGTV.