• Donald Trump
  Ubiegający się o nominację Republikanów w wyborach prezydenckich w USA Donald Trump bagatelizuje przewagę swej demokratycznej rywalki Hillary Clinton w zbieraniu funduszy wyborczych. Miliarder zapewnia, że zawsze może wesprzeć swą kampanię własnymi środkami.
 • Barack Obama wezwał Republikanów, by natychmiast odblokowali administrację federalną i podnieśli limit zadłużenia państwa. Stany Zjednoczone wciąż nie mają nowego budżetu, co powoduje paraliż administracji.
 • Kongres USA
  USA od tygodnia nie mają budżetu, trwa istotny paraliż administracji państwowej. Politycy jednak nie zrobili nawet kroku, by znaleźć porozumienie w tej sprawie. Sondaże pokazują, że zmęczone przedłużającym się patem społeczeństwo obwinia głównie Republikanów, ale Demokraci też tracą w oczach Amerykanów.
 • Prezydent USA Barack Obama
  Barack Obama planuje wielomiliardowe inwestycje kosztem najbogatszych Amerykanów. Chce w ten sposób pobudzić wzrost gospodarczy. Republikanie zgodnie zaprotestowali przeciw temu projektowi. Budżet Obamy to obraza amerykańskiego podatnika - skomentował Mitt Romney.
 • Obama dogadał się z liderami GOP, teraz głosowanie w Kongresie
  Prezydent Obama i przywódcy Demokratów w Kongresie uzgodnili z liderami Republikanów kompromisowy plan podniesienia ustawowego limitu zadłużenia USA. Prezydent poinformował o tym w niedzielę wieczorem.