• Prawybory we Francji
  Do południa frekwencja w drugiej turze prawyborów w prawicowej partii Republikanie, które mają wyłonić kandydata na prezydenta Francji w wyborach w 2017 r., była wyższa o 10-15 proc. niż w pierwszej rundzie - poinformowali organizatorzy niedzielnego głosowania.
 • Nicolas Sarkozy
  Według częściowych wyników niedzielnego głosowania, b. prezydent Francji Nicolas Sarkozy nie przeszedł do drugiej tury prawyborów w konserwatywnej partii Republikanie; z poparciem 22,9 proc. głosów był trzeci po b. premierach Alainie Juppe i Francois Fillonie.
 • Prawybory w Nowym Jorku
  Z miażdżącą przewagą Donald Trump wygrał we wtorek prawybory republikańskie w stanie Nowy Jork. Miliarder umocnił się tym samym na pozycji lidera w wyścigu do partyjnej nominacji prezydenckiej w tegorocznych wyborach. Prawybory demokratyczne wygrała Hillary Clinton.
 • Hillary Clinton
  Po wtorkowych prawyborach Demokratka Hillary Clinton i Republikanin Donald Trump bardzo zbliżyli się do zdobycia nominacji swych partii w wyborach prezydenckich w USA. Po porażce na Florydzie z wyścigu wycofał się senator z tego stanu Marco Rubio.
 • Donald Trump, Hillary Clinton
  Miliarder Donald Trump wygrał prawybory Partii Republikańskiej (GOP) w siedmiu stanach, ale jego przewaga nad rywalami nie była tak wielka jak zapowiadały sondaże. Senator Ted Cruz wygrał w trzech stanach, a senator Marco Rubio w jednym. Tymczasem była sekretarz stanu USA Hillary Clinton wygrała wśród Demokratów w siedmiu, a senator Bernie Sanders w czterech mniejszych stanach. Oznacza to, że Clinton zdobyła znacznie więcej delegatów na lipcową konwencję partii.
 • Donald Trump
  W prawyborach, określanych jako Superwtorek (Super Tuesday), bo brała w nich udział jednocześnie największa liczba stanów, outsider polityczny Donald Trump wygrał w Georgii, Alabamie, Tennessee, Massachusetts, Wirginii, Vermoncie i Arkansas. Jednak jego przewaga nad rywalami nie wszędzie była miażdżąca.
 • Hillary Clinton
  "Będę walczyć o każdy głos. Ten kraj należy do nas wszystkich, nie tylko do tych na szczycie" - mówiła Clinton w zwycięskiej mowie, wygłoszonej na wiecu na Florydzie. "Stawka wyborów nigdy nie była wyższa, a retoryka jaką słyszymy po drugiej stronie nigdy nie była niższa" - dodała.
 • Donald Trump
  Donald Trump zdecydowanie wygrał amerykańskie prawybory prezydenckie w Newadzie. Biznesmen uzyskał ponad 45 procent głosów i umocnił się na pozycji lidera w walce o nominację partii republikańskiej w wyborach prezydenckich.
 • Jeb Bush
  Jeb Bush nie zostanie kolejnym prezydentem Stanów Zjednoczonych. Po słabym wyniku w prawyborach w Karolinie Południowej były gubernator Florydy wycofał się z walki o nominację partii republikańskiej.
 • Mitt Romney wygrał prawybory GOP w Portoryko
  Lider wyścigu Republikanów do nominacji prezydenckiej Mitt Romney odniósł spektakularne zwycięstwo nad swym głównym rywalem Rickiem Santorumem w niedzielnych prawyborach w Portoryko.