• Donald Trump
  Donald Trump skrytykował Organizację Narodów Zjednoczonych. Stwierdził, że ONZ ma wielki potencjał, "ale jest teraz tylko klubem dla ludzi, aby się spotkać, porozmawiać i dobrze się bawić". "To takie smutne!" - napisał na Twitterze.
 • Floryda, widok na Miami
  Stosunek reszty Ameryki do Florydy bywa ambiwalentny - chętnie odwiedzana ze względu na swój ciepły klimat, piękne plaże i jeszcze piękniejsze parki narodowe, jednocześnie jest wyśmiewana za swoją rzekomą zaściankowość i odmienność. Jakby sprzeczności było mało, Floryda jest też jednym z najbardziej kluczowych stanów w wyborach na urząd prezydenta Ameryki - od 1950 roku tylko raz zagłosowała na kandydata, który przegrał wyścig o fotel. Jaka jest więc Floryda, na którą wzrok w listopadzie skieruje reszta świata?
 • Donald Trump, Hillary Clinton
  Było ostro, były personalne ataki i niepotwierdzone oskarżenia, ale na pewno nie było nokautu i nie ma wyraźnego zwycięzcy - choć obie strony sobie przypisują wygraną. Hillary Clinton była bardziej opanowana i rzeczowa, ale to niektóre stwierdzenia Donalda Trumpa mocniej przebiją się do świadomości.
 • Ted Cruz przemawia na konwencji Republikanów
  Formalne przyjęcie nominacji przez kandydata na wiceprezydenta Mike'a Pence'a oraz przemówienie senatora Teda Cruza, który, ku zdumieniu zebranych, nie poparł Donalda Trumpa, były najważniejszymi wydarzeniami trzeciego dnia konwencji Republikanów w Cleveland.
 • Mike Pence i Donald Trump
  Kandydat Partii Republikańskiej (GOP) na prezydenta USA Donald Trump oficjalnie przedstawił gubernatora Indiany Mike'a Pence'a, jako przyszłego wiceprezydenta w swoim gabinecie, jeśli wygra wybory 8 listopada.
 • Prawybory w Nowym Jorku
  Z miażdżącą przewagą Donald Trump wygrał we wtorek prawybory republikańskie w stanie Nowy Jork. Miliarder umocnił się tym samym na pozycji lidera w wyścigu do partyjnej nominacji prezydenckiej w tegorocznych wyborach. Prawybory demokratyczne wygrała Hillary Clinton.
 • Donald Trump
  Donald Trump zdecydowanie wygrał amerykańskie prawybory prezydenckie w Newadzie. Biznesmen uzyskał ponad 45 procent głosów i umocnił się na pozycji lidera w walce o nominację partii republikańskiej w wyborach prezydenckich.
 • Statua Wolności w Nowym Jorku
  Demokraci w amerykańskim Senacie zablokowali projekt ustawy Republikanów, mający ograniczyć napływ migrantów z Syrii oraz Iranu do USA. Republikanie obawiają się, że przybysze mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa kraju, w związku z rozprzestrzenianiem się terroryzmu.
 • Donald Trump
  W Stanach Zjednoczonych doszło do ostrego starcia kandydatów w prawyborach prezydenckich partii republikańskiej. Podczas debaty w telewizji Fox Business politycy spierali się między innymi o imigrację, podatki i islamski terroryzm.
 • Imigranci
  Amerykańscy kongresmani z partii republikańskiej zgłosili projekt ustawy, który może sparaliżować proces przyjmowania uchodźców z Syrii. Barack Obama ostrzega, że zablokuje ustawę. Prezydent USA przekonuje, że Ameryka nie może zamykać drzwi przed ofiarami krwawego konfliktu.