• Romuald Szeremietiew
  Zapowiadano, że będziemy mieć jakieś środki ofensywne, którymi postraszymy kolosa na Wschodzie. I on bojąc się naszych środków ofensywnych, nic nam nie zrobi. Teraz zdaje się, że minister Macierewicz ogłosił ambitniejsze plany, ponieważ chce budować Force de Frappe, w ramach których powinna chyba być broń jądrowa - mówi w rozmowie z DGP Romuald Szeremietiew.
 • Szeremietiew
  Trudno o nominacje generalskie, gdy nie wiadomo, jakie stanowiska znajdą się w nowej strukturze dowodzenia i kierowania, i jacy wojskowi będą tam potrzebni – mówi były wiceminister obrony, członek zarządu partii Porozumienie, Romuald Szeremietiew.
 • Szeremietiew
  Romuald Szeremietiew, były wiceszef MON staje po stronie prezydenta w sporze z ministrem obrony. Uważa też, że ta publiczna wojna sprawia, że traci na niej autorytet państwa.
 • Żołnierze na manewrach
  Rosja od pewnego czasu zaczęła przy pomocy sił zbrojnych realizować ważne cele polityki zagranicznej; wiadomo, że wojsko ćwiczy po to, żeby prowadzić wojnę, a Rosjanie są zainteresowani kierunkiem zachodnim, nic dziwnego, że pojawiają się obawy - mówił o ćwiczeniach Zapad-2017 Romuald Szeremietiew.
 • Romuald Szeremietiew
  Były wiceminister obrony ujawnia w "DGP" prawdę na temat lobbingu wokół zbrojeniówki w Polsce. Romuald Szeremietiew mówi o "załatwiaczach" oraz oferowanych przez nich urzędnikom drogich zegarkach, zagranicznych wycieczkach i libacjach z prostytutkami. "Zakup nowego uzbrojenia to są często olbrzymie kwoty, chodzi o miliony, czasem o miliardy dolarów. W takim przypadku wszystkie chwyty są stosowane" - przyznaje Szeremietiew w wywiadzie.