• Policjant w trakcie zatrzymania
  Zwyczajni ludzie też korzystają z sytuacji, kiedy mogą wykazać, że mają przewagę nad innymi. I nie muszą mieć do tego szczególnych powodów, robią to, żeby udowodnić swoją siłę - twierdzi Tomasz Grzyb dr psychologii, wykładowca Katedry Psychologii Społecznej na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu.
 • Nadija Sawczenko
  "Człowiek naprawdę może dużo wytrzymać. Wola życia jest czymś niezwykłym. Dziś czasem zastanawiam się, jak ja to wszystko wytrzymałam. A wtedy się nie zastanawiałam. Teraz jeżdżę metrem, chodzę po Kijowie, nie mam żadnej ochrony, każdy może podejść i porozmawiać. I mówią: zostań prezydentem, my ciebie poprzemy, pójdziemy za tobą" - mówi Nadija Sawczenko w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.
 • Andrzej Krauze
  "Dla jednych jestem rysownikiem, dla innych faszystą. Właśnie dostałem Nagrodę im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i z jednej strony przyszły gratulacje, a znajomy z Londynu, którego znam trzydzieści lat i który zna mnie dobrze, wysłał mi e-maila, że jest bardzo rozczarowany, że to przyjąłem" - mówi w rozmowie z Robertem Mazurkiem rysownik Andrzej Krauze.
 • "Fake news nie jest nowym zjawiskiem - przecież fejkiem była już choćby legendarna czarna Wołga, krążąca po wielu miastach. Paul McCartney pod koniec lat 60. umierał wielokrotnie, ale o tej rzekomej śmierci wieść nie niosła się w błyskawicznym tempie, tak jak to miało miejsce kilka tygodni temu, gdy w Polsce (i tylko w Polsce) umarła Tina Turner. W ciągu zaledwie kilku minut dowiedziały się o tym tysiące internautów" - mówi w rozmowie z dziennik.pl Beata Biel, dziennikarka i specjalistka ds. szkolenia mediów.
 • Chris Niedenthal
  "Wkrótce po dojściu rządu do władzy straciliśmy wiarygodność w Unii Europejskiej, a dziś jesteśmy właściwie pośmiewiskiem nie tylko w Unii, ale i na świecie. Te szkody są katastrofalne i odbudować to wszystko będzie bardzo trudno. Jest mi strasznie przykro - przeżywając to wszystko, co przeżyłem przez ponad 40 lat w Polsce, nie myślałem, że na stare lata spotkam się z czymś tak niezrozumiałym. Z jakiej racji niszczą nam kraj, który tak nieźle zaczął się rozwijać?" - mówi nam Chris Niedenthal. Z jednym z najbardziej cenionych polskich fotoreporterów rozmawiamy o niezwykłych wydarzeniach roku 1989, udokumentowanych przez niego w najnowszym wydawnictwie "1989. Rok nadziei" oraz o różnicy między atmosferą tamtych dni a tą, która towarzyszy dziś uczestnikom antyrządowych protestów.
 • Liam Wyatt / autor zdjęcia: Adam.J.W.C., SandDunesSutherlandShire / licencja CC-BY 3.0
  Liam Wyatt: Zamieszczając banery, musielibyśmy zacząć gonić za wynikami, za coraz lepszą klikalnością. Zamiast na jakości haseł i poszerzaniu wiedzy nasz wysiłek zacząłby się skupiać na monetyzacji.
 • Andrzej Duda
  Prezydent Andrzej Duda i prezydent elekt Francji Emmanuel Macron umówili się wstępnie na pierwsze spotkanie na marginesie najbliższego szczytu NATO - powiedział w piątek PAP szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.
 • Antoni Macierewicz
  Zagrożenia dla flanki wschodniej NATO, stacjonowanie wojsk USA w Polsce, a także zagrożenie terroryzmem i działania Korei Płn. były tematami przeprowadzonej w piątek rozmowy telefonicznej ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza z sekretarzem obrony USA Jamesem Mattisem.
 • Biały Dom
  Prezydent USA Donald Trump przeprowadzi we wtorek rozmowę telefoniczną z prezydentem Rosji Władimirem Putinem - poinformował w poniedziałek Biały Dom. Rozmowa ma dotyczyć m. in. wojny domowej w Syrii.
 • Martin Pollack
  U mnie na wsi, kiedy spotykam kogoś starszego i pytam go: „Jak się masz?”, on często odpowiada: „Alles in deutscher Hand!”, „Wszystko w niemieckim ręku!”. Dosyć to przerażające. Z Martinem Pollackiem rozmawia Piotr Kofta.