• Kobieta w ciąży nakłada krem na brzuch
  Brzuch w ciąży potrafi być sprawdzianem, jeżeli chodzi o sprężystość skóry. Już na samym początku ciąży osłabia się produkcja kolagenu. Dlaczego tak się dzieje? Jakich kosmetyków używać i od kiedy?
 • Kobieta ściska brzuch
  Podczas ciąży rozciągają się mięśnie brzucha, przez co zmienia on swój kształt. Po porodzie mięśnie powinny wrócić na swoje miejsce, ale nie zawsze tak się dzieje. Dlaczego u niektórych kobiet dochodzi po ciąży do rozstępu mięśni prostych brzucha, a u innych nie? Jak dbać o mięśnie brzucha po ciąży?
 • Cellulit nadciąga!
  Wiosną zaczynamy bardziej zastanawiać się nad kondycją i wyglądem swojego ciała, zapisujemy się na siłownię, znów rozpoczynamy kolejną dietę. Na szczęście kryteria kobiecego piękna dynamicznie się zmieniają i atrakcyjność nie oznacza już wyłącznie figury modelki. Bez zmian pozostaje natomiast jedno: cellulit nigdy nie wygląda dobrze. Co zatem zrobić, aby cieszyć się gładką skórą?
 • Kobieta w ciąży nakłada krem na brzuch
  Ciąża to wyjątkowy czas w życiu każdej kobiety, ale także ogromne wyzwanie. Wiążą się z tym nowe doświadczenia, priorytety, inny styl życia. Przede wszystkim dynamicznie zmienia się nasze ciało. Przyszłe mamy często zadają pytanie – jak dbać o skórę w tym szczególnym okresie?
 • Jak pozbyć się tkanki tłuszczowej na brzuchu?
  "Beach body", czyli idealnie wyrzeźbione ciało, będące efektem wielomiesięcznych treningów ma być najgorętszym hitem nadchodzącego lata. Niestety wiele kobiet może napotkać problemy w walce o sylwetkę. Przeszkodą może się okazać tzw. oporny tłuszcz. Co to takiego?
 • Zabieg na twarz
  Zwykło się przyjmować, że mężczyźni mają „lepiej” niż kobiety, ponieważ ich skóra jest grubsza, bardziej unaczyniona i nawilżona. Prawda jest jednak taka, że lista męskich problemów z wyglądem nierzadko dorównuje tej kobiecej. Z jakimi borykają się najczęściej i co najchętniej wybierają z szerokiej oferty gabinetów medycyny estetycznej? Odpowiadamy!
 • Rozstępy
  Z rozstępami borykają się nie tylko kobiety. Mogą one pojawić się także u mężczyzn, którzy uprawiają intensywny trening siłowy lub wspomagają rozrost mięśni sterydami i odżywkami. O skuteczności walki z tym problemem decyduje moment rozpoczęcia terapii, a więc pierwsze miesiące od powstania rozstępów. Bardzo dobre efekty dają wówczas takie zabiegi, jak mezoterapia, peelingi chemiczne, laser frakcyjny oraz mikrodermabrazja.
 • Pozbądź się cellulitu
  Statystyki podają, że problem tzw. pomarańczowej skórki dotyka od 80 do nawet 90 procent wszystkich kobiet. Do jej powstawania przyczynia się nie tylko siedzący tryb życia, uwarunkowania genetyczne czy otyłość, ale też przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych i niewłaściwa dieta.
 • Kobieta z tatuażem na brzuchu
  Coraz więcej osób decyduje się na wykonanie tatuażu. Sztuka ozdabiania ciała swoich zwolenników znalazła wśród ludzi show-biznesu, pojawia się także na salonach. Dzisiejsze tatuaże to często misterne arcydzieła, zaskakujące realizmem i kunsztem. Niektórzy z powodzeniem wykorzystują je do zakrycia defektów skóry, takich jak rozstępy, przebarwienia czy blizny. W przypadku rozstępów zawsze jednak możliwy jest ich rozrost lub zmiana kształtu. Czy mimo wprowadzonych podskórnie barwników możemy szukać ratunku w zabiegach medycyny estetycznej?
 • Zabiegi medycyny estetycznej pomogą na rozstępy, cellulit i żylaki
  Cellulit, rozstępy i żylaki to trzy powody ukrywania przez kobiety swoich atutów - długich nóg - i zasłaniania na plaży pośladków chustami. Co zrobić, kiedy kremy i masaże nie pomagają? Wakacyjnym SOS może być wizyta w gabinecie medycyny estetycznej.