• Okęcie
  Lotnisko Chopina w ciągu dwóch lat ma zostać rozbudowane. I rocznie obsługiwać 23–24 mln pasażerów.
 • Donald Trump
  Chiny dokonały największego gospodarczego skoku w historii ludzkości. W ciągu 40 lat poziom dochodu narodowego na głowę jednego Chińczyka wzrósł prawie dwudziestopięciokrotnie. Chińska gospodarka nie jest już biedna, jest na średnim poziomie rozwoju - mówi Marcin Piątkowski, w rozmowie z Markiem Chądzyńskim.
 • Co było, a nie jest, nie pisze się w rejestr? Nieprawda. Przynajmniej w gospodarce. Nawet odległe wydarzenia historyczne wciąż wpływają na tempo rozwoju gospodarczego.
 • Solaris
  W uproszczeniu jest tak, że Polska eksportuje meble, Niemcy samochody. Wartość eksportu na głowę pracownika będzie w naszym przypadku niska, w Niemczech – wysoka. Polska wkłada w swój eksport więcej pracy, nasi zachodni sąsiedzi więcej technologii. Ale stopniowo przesuwamy się w górę łańcucha wartości, czego dowodem jest rosnąca szybciej niż w innych europejskich krajach produktywność – mówi Rafał Benecki, główny ekonomista ING Banku Śląskiego.
 • Drogowskaz do Doliny Krzemowej
  Chociaż Europa wciąż czeka na swojego Google’a czy Facebooka, nie znaczy to, że po tej stronie Atlantyku środowisko startupowe jest mniej prężne niż w Dolinie Krzemowej.
 • Andrzej Duda
  Jako wiarygodny i odpowiedzialny partner Polska angażuje się na rzecz pełnej implementacji celów Agendy Zrównoważonego Rozwoju ONZ – zapewnił prezydent Andrzej Duda przemawiając we wtorek w Nowym Jorku na 72. Sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ.
 • Mateusz Morawiecki
  Chcemy, aby cała Polska była strefą inwestowania - mówił w środę w Krynicy Zdroju wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki przedstawiając plany resortu rozwoju dotyczące specjalnych stref ekonomicznych. Ministerstwo chce, aby nowe rozwiązania weszły w życie z początkiem 2018 r.
 • Odmładzanie
  Okresy rozwojowe rządzą się swoimi prawami, które dodatkowo upiększają cud życia i pozwalają je doceniać. Na ogół jednak nie zwracamy na to uwagi. Każdy węzeł rozwojowy przejawia się w tym, co uważamy za rzeczywistość jako problem, dlatego bardzo często swoją sytuację postrzegamy przez pryzmat tego, co mamy aktualnie do przepracowania. Nawet jeśli któryś w węzłów okazuje się nierozwiązywalny, po upływie pewnego czasu nie myślimy nawet o tym, by nad nim pracować, ale chętnie patrzymy w jego kierunku, wiedząc, że pewne rzeczy w nas samych pozostają niezmienne.
 • Jarosław Kaczyński
  Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński powiedział w niedzielę, że dla jego ugrupowania kwestia zrównoważonego rozwoju jest priorytetowa. „Nie chcemy, aby żadne miasto w Polsce czy region wyludniały się” - podkreślił.
 • Jan Krzysztof Bielecki
  Polska jest w międzynarodowym łańcuchu dostaw, ze znacznym udziałem niemieckiej gospodarki, drugiej potęgi ekonomicznej świata. To nie powinna być dla Polski obelga, tylko stwierdzenie faktu - mówi w wywiadzie Jan Krzysztof Bielecki, prezes Rady Ministrów w 1991 roku i szef Rady Gospodarczej przy Premierze w latach 2010-2014.