• Matka czytająca dziecku
  Przygotowując akcję towarzyszącą obchodom Światowego Dnia Książki, Księgarnia Ravelo zapytała ekspertów – mamy, które nie tylko na co dzień czytają swoim dzieciom, ale też starają się zainspirować do tego innych rodziców "Dlaczego warto czytać dziecku?" Zamiast jednej, jednoznacznej odpowiedzi, udało się uzyskać ich aż dziesięć. Każda mama miała własne motywacje, wszystkie są niezwykle wartościowe. Oto dziesięć powodów, by czytać dziecku.
 • Kobieta w ciąży bierze jedzenie z lodówki
  Właściwe żywienie w ciąży ma zbawienny wpływ na zdrowie matki i rozwijającego się w jej łonie maluszka. Dieta bogata w odpowiednie substancje odżywcze, mikro- i makroelementy, pozwoli przyszłej mamie cieszyć się nie tylko dobrym samopoczuciem i zdrowiem, lecz także prawidłowym rozwojem jej dziecka. Będzie też wsparciem w budowaniu odporności i ochroną przed infekcjami.
 • Niemowlę je posiłek
  Aż 61 proc. niemowląt przed 5. miesiącem życia jest źle karmionych, ponieważ ma niewłaściwie, niezgodnie z zaleceniami rozszerzoną dietę – zaalarmowali eksperci, powołując się na najnowsze ogólnopolskie badania.
 • Oglądanie telewizji
  We współczesnym świecie cyfrowym, który oferuje najmłodszym niewyczerpaną liczbę możliwości i okazji do zabawy, kanały telewizyjne dla dzieci wciąż cieszą się największym zaufaniem polskich rodziców. Choć większość opiekunów (70%) deklaruje, że pilnuje czasu, który ich pociechy spędzają przed telewizorem, 42% z nich nie kontroluje oglądanych przez dzieci treści - wynika z badań zleconych przez Cartoon Network.
 • Dziecko u lekarza
  Zdolności i predyspozycje dziecka można ocenić na podstawie badań genetycznych. Pozwalają one również określić prawdopodobieństwo wystąpienia dysleksji i leworęczności. Testy DNA są więc nie tylko sposobem na poznanie problemów rozwojowych dziecka, lecz przede wszystkim dają możliwość podjęcia konkretnych działań ukierunkowanych na indywidualny tok pracy z maluchem.
 • Zabawa matki z dzieckiem
  Eksperci negatywnie oceniają korzystanie z tablic motywacyjnych w wychowaniu dziecka...
 • Ząbkowanie
  Zarywasz noce, ponieważ twój maluch ząbkuje? Stomatolog odpowiada na najczęstsze pytania, dzięki którym dowiesz się, jak złagodzić ból dziąseł i pomóc dziecku przetrwać ten trudny czas.
 • Matka bawiąca się z dzieckiem
  Już od wczesnego niemowlęctwa warto stymulować rozwój malucha. Dowiedz się, jak.
 • Śpiące niemowlę
  Śpiący maluch wygląda słodko. Szczególnie, jeśli jego sen jest spokojny i nic go nie zakłóca. Dla rodziców to chwila na złapanie oddechu, w końcu odpoczynek jest potrzebny nie tylko dziecku, ale też jego opiekunom. Tylko jak sprawić, żeby zamiast grymasów na twarzy śpiącego niemowlaka pojawił się niewinny uśmiech?
 • Dzieci na rowerkach biegowych
  Alternatywą dla trzy- lub czterokołowych rowerów jest model biegowy. Nie ma on pedałów, dlatego początkowo maluch porusza się na nim, po prostu drepcząc. Z czasem jednak zaczyna się odpychać od podłoża i może swobodnie jeździć, nie dotykając już nogami gruntu. Dzięki ergonomicznej konstrukcji sprzętu dzieci łatwo utrzymują równowagę i bezpiecznie balansują, szybko zdobywając rowerowe umiejętności takie, jak przyspieszanie, hamowanie czy intencjonalne zmiany kierunku jazdy. Z takich modeli mogą już korzystać nawet dwulatki.