• Rybka danio
  Niepozorna rybka – danio pręgowany – z powodzeniem może zastępować w eksperymentach myszy czy szczury. Aktualnie pomaga między innymi poznać genetyczne podłoża skoliozy czy mechanizmy uzależnienia od narkotyków – wyjaśniali eksperci podczas wtorkowej konferencji prasowej w Warszawie.
 • Świeża ryba ma przede wszystkim delikatny zapach
  Karp, śledź, szczupak, sandacz…to tylko niektóre ryby, które będą królowały na wigilijnych stołach. Najsmaczniejsze są rzecz jasna te świeże. Jak to sprawdzić?
 • Karp z cytryną
  Wigilia i święta Bożego Narodzenia to czas spędzony w gronie najbliższych. Jednak zwykle kończy się to na ucztowaniu przy suto zastawionym stole, który jest efektem wcześniejszego szaleństwa zakupowego i wielogodzinnego gotowania. A może tym razem zrezygnować z tych niezdrowych przyzwyczajeń i zapoznać się z ofertą cateringów dietetycznych. Co ciekawe, wiele firm świadczących takie właśnie usługi, poleca specjalne, świąteczne menu.
 • Wskaźnik obrotów silnika numer 2
  Ówczesna ekipa rządząca skupiła się w kontekście katastrofy smoleńskiej przede wszystkim na działaniach PR, żeby społeczeństwo uznało, że państwo zdało egzamin. Świadectwo admirałowej Karwety powinno być rodzajem wstrząsu - powiedział w rozmowie z PAP, prof. Mieczysław Ryba.
 • Maryla Rodowicz w roku 1978
  Roześmiana, zrelaksowana, kobieca - tak Maryla Rodowicz prezentuje się na zdjęciu zamieszczonym przez nią na profilu na Facebooku. Z komentarzy pod wpisem dowiadujemy się, że nie jest to relacja z trwających wakacji, a wspomnienie.
 • Karp
  Karpia jada się głównie w Boże Narodzenie. Kiedy ta ryba trafiła na polskie stoły? Skąd się bierze jego mulisty posmak? Jak wybrać idealnego karpia?
 • Wędzona ryba
  Dlaczego ryby powinny znaleźć się w naszej diecie? Zawierają kwasy tłuszczowe omega-3, które są niezbędne do pracy mózgu i serca, a także wiele witamin i minerałów. Osoby, które jedzą dużo ryb i owoców morza, rzadziej zapadają na choroby krążenia, miażdżycę, alergie oraz nowotwory. W ciągu tygodnia w naszym menu ryby powinny pojawić się 2-3 razy.
 • Łosoś
  Pierwszym krokiem do zminimalizowania ryzyka rozwoju cukrzycy typu 2 jest zwykle zredukowanie masy ciała. Osoby otyłe są bowiem bardziej narażone na chorobę. Uczeni doradzają również pacjentom, którzy mają stan przedcukrzycowy odpowiednią modyfikację diety.
 • Screen z kreskówki "Simpsonowie" - trójoka ryba
  Czy właśnie spełnił się scenariusz jednego z odcinków kultowej kreskówki "Simpsonowie"? W kanale Gowanus na nowojorskim Brooklynie pewien wędkarz złowił... suma z trojgiem oczu.
 • Wędzona ryba
  Wędzenie jest doskonałym sposobem na zachowanie trwałości oraz zapewnienie niepowtarzalnego aromatu i smaku ryb. Tak przygotowane świetnie sprawdzą się jako danie główne, ale mogą stanowić też dodatek do sałatek, kanapek czy rozmaitych past. W Polsce najchętniej sięgamy po wędzoną makrelę i łososia, które można kupić niemal w każdym supermarkecie. Jednak czy takie ryby są zdrowe?