• mieszkanie
  Jakie projekty mieszkaniowe wprowadzą deweloperzy do sprzedaży w tym roku? Jakie znajdą się w nich mieszkania? W jakich cenach? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl
 • Budowa osiedla
  Budowa pierwszego warszawskiego osiedla - "Nowe Jeziorki" - w ramach programu Mieszkanie+ rozpocznie się wiosną 2019 roku. Na Ursynowie przy ul. Karczunkowskiej powstanie ok. 2 700 mieszkań, poinformowało Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Dziś BGK Nieruchomości podpisało umowę z projektantami osiedla. 
 • mieszkanie
  Wszystkie wiarygodne źródła danych wskazują na wzrost cen polskich mieszkań. Ten wzrostowy trend można określić jako długotrwały, ponieważ rozpoczął się w 2013 roku.
 • Dom
  Program Mieszkanie Plus w trzecim już roku trwania swojej misji wciąż pozostaje w eksperymentalnej fazie prób i błędów, niestety jak dotąd bez faktycznych i realnych efektów. Czy dość kontrowersyjny i na pozór egzotyczny pomysł rozwijania w jego ramach mieszkalnego budownictwa drewnianego okaże się pierwszym krokiem w ramach rządowej inicjatywy, który przyniesie jakikolwiek namacalny rezultat?
 • osiedle
  Statystyki sprzedażowe pierwotnego rynku mieszkaniowego w drugim kwartale i pierwszym półroczu br., mierzone wynikami deweloperów giełdowych, tym razem oparły się kolejnej fazie eskalacji. Co więcej, silne, liczone rok do roku tąpnięcie kontraktacji w minionym kwartale, daje dużo do myślenia nad perspektywami kontynuacji trwającej prosperity w bliższej czy dalszej przyszłości.
 • Siedlemin
  Artykuł zamieszczony na Newsweek.pl dot. mieszkań wybudowanych w Siedleminie w ramach programu Mieszkanie plus zawiera szereg nieprawdziwych informacji - głosi oświadczenie Jerzego Wolskiego, prezesa JTBS sp. z o.o. w Jarocinie, przekazane PAP w poniedziałek wieczorem.
 • mieszkanie
  Praktycznie "od zawsze" dane Europejskiego Urzędu Statystycznego nieubłaganie wskazują Polskę jako odwiecznego marudera procesu zaspokajania potrzeb mieszkaniowych własnych obywateli. Czy istnieje szansa nadrobienia w przewidywalnej przyszłości pozornie ogromnych zaległości rodzimej mieszkaniówki względem europejskich standardów?
 • osiedle
  Choć wielu deweloperów ma w swojej ofercie propozycje wykończenia mieszkania, ciągle nie jest to jeszcze rynkowy standard. Głównym powodem jest niskie zainteresowanie nabywców lokalami gotowymi. I mimo, że nasz rynek ewoluuje w kierunku standardów zachodnich, a eksperci zastanawiają się kiedy nadejdzie kres mieszkań w standardzie deweloperskim, ekonomia jest nieubłagana.
 • Mieszkanie
  Gustowne podłogi, solidne drzwi, starannie wykończone ramy okienne, stylowe meble i dodatki. Wszechstronne właściwości drewna sprawiają, że coraz częściej jest ono motywem przewodnim aranżacji przytulnych wnętrz z niepowtarzalnym charakterem.
 • Blok
  Projekt specustawy to dobra informacja dla wszystkich, którzy zamierzają kupić bądź wynająć mieszkanie, bo tych mieszkań będzie więcej - mówił PAP wiceszef MIiR Artur Soboń. Dodał, że specustawa mieszkaniowa powstrzyma rozlewanie się miast i poprawi ich ład przestrzenny.