• Mateusz Morawiecki
  Premier Mateusz Morawiecki, który uczestniczy w Światowym Forum Ekonomicznym w Davos, mówił w czwartek w wywiadzie dla CNN o podejściu Polski do kwestii uchodźców, akcentując zaangażowanie naszego kraju w pomoc na miejscu. Wypowiedział się też ws. reformy sądownictwa.
 • Tymoszenko złożyła apelację od wyroku 7 lat więzienia
  Była premier Ukrainy Julia Tymoszenko złożyła apelację od wyroku skazującego ją na 7 lat więzienia za nadużycia przy zawieraniu prawie trzy lata temu kontraktów gazowych z Rosją - poinformował w poniedziałek jej adwokat Serhij Własenko.
 • Julia Tymoszenko w sądzie
  Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz zapewnił w czwartek prezydenta Czech Vaclava Klausa, że nie ingeruje w proces sądowy byłej ukraińskiej premier Julii Tymoszenko, więzionej od prawie tygodnia w areszcie śledczym w Kijowie.
 • Julia Tymoszenko
  Sąd apelacyjny w Kijowie potwierdził w środę, że śledztwo prokuratury w sprawie nadużyć, których miała dopuścić się była premier Ukrainy Julia Tymoszenko, podpisując w 2009 r. umowy gazowe z Rosją, zostało wszczęte w zgodzie z prawem.
 • Walka z korupcją to jedno z najważniejszych haseł programu prezydenta Wiktora Janukowycza
  Czterech pracowników jednego z sądów w Kijowie aresztowała podczas przyjmowania przez nich łapówki Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU). Wcześniej sąd ten został zablokowany oraz przeszukany - podało we wtorek wieczorem biuro prasowe SBU.