• Sąd
  Bolączką naszego sądownictwa są sędziowie, którzy nie mają koniecznego do orzekania doświadczenia. Ale nikt nie ma odwagi zapoczątkować rewolucji, której skutki byłyby widoczne dopiero po latach.
 • Włoski sąd skazał na 6 lat więzienia grupę sejsmologów za to, że zlekceważyli zagrożenie trzęsieniem ziemi w 2009 roku. Naukowcy protestują przeciwko absurdalnemu wyrokowi - podaje polskieradio.pl
 • Tymoszenko złożyła apelację od wyroku 7 lat więzienia
  Była premier Ukrainy Julia Tymoszenko złożyła apelację od wyroku skazującego ją na 7 lat więzienia za nadużycia przy zawieraniu prawie trzy lata temu kontraktów gazowych z Rosją - poinformował w poniedziałek jej adwokat Serhij Własenko.
 • Wyrok Sądu Najwyższego ostatecznie kończy sędziowską karierę Waldemara K.
  Karę złożenia z urzędu wymierzył w środę Sąd Najwyższy znanemu gdańskiemu sędziemu Waldemarowi K., który prowadził samochód mając ponad 1 promil alkoholu we krwi. Wyrok jest ostateczny i kończy postępowanie dyscyplinarne w tej sprawie.
 • "Zmusili go, by skazał Chodorkowskiego". Szokujące kulisy procesu
  Wyrok na Michaiła Chodorkowskiego został napisany w Moskiewskim Sądzie Miejskim i ogłoszony wbrew woli sędziego Wiktora Daniłkina, który przez całe postępowanie sądowe był pod presją - twierdzi Natalia Wasiliewa, rzeczniczka sądu, który prowadził proces.