• Zima na Saharze
  Na Saharę dotarła zima. W rejonie algierskiego miasta Ain Sefra spadło ponad 30 cm śniegu. W ciągu ostatnich 37 lat takie zjawisko zarejestrowano w tym rejonie jedynie 4 razy. Ci, którzy chcieli zobaczyć to nietypowe zjawisko, musieli się śpieszyć - śnieg, który spadł rano, zaczął topnieć już popołudniu.
 • Pustynia Negew, Izrael
  Sahara to ogród Boga, który spaceruje nieoglądany przez ludzi - tak tłumaczą sobie istnienie największej gorącej pustyni świata Beduini. Coś jest w tych pozornie niegościnnych miejscach, że od tysięcy lat przyciągają ludzi. Przecież to właśnie na nich zachowały się najdawniejsze ślady cywilizacji. Zachwycają swoim różnorodnym krajobrazem: piaszczystymi wydmami o złotym kolorze albo czerwonymi lub nawet czarnymi skałami. Obecnie można je bezpiecznie zwiedzać dzięki przewodnikom i samochodom terenowym. Zostały też oswojone przez miłośników sportów ekstremalnych.
 • Samolot
  Samolot algierskich linii lotniczych ze 116 osobami na pokładzie zniknął nad Saharą. Na liście pasażerów było ponad 50 Francuzów. Są już pierwsze doniesienia potwierdzające, że samolot rozbił się w Nigerii.
 • Pustynia (zdjęcie ilustracyjne)
  Tunezja ogłosiła swoją część Sahary zamkniętą strefą wojskową, co oznacza, że na podróż w ten rejon konieczne jest stosowne zezwolenie tunezyjskich władz - podała tunezyjska agencja TAP, powołując się na rzecznika ministerstwa obrony.
 • Kittyhawk
  Jak donosi Daily Mail, pilot odnalezionego samolotu przeżył lądowanie na pustyni, niestety zginął próbując się z niej wydostać. Po 70 latach, jego świetnie zachowany samolot odnalazł Polak, Jakub Perka.
 • Pustynia
  Fiński maratończyk jako pierwszy człowiek przebiegł Saharę. 48-letni Jukka Viljanen pokonał 1600 kilometrów w 31 dni, chociaż planował dystans 2000. Okazało się jednak to niemożliwe m.in. z powodu pól minowych w Mauretanii.
 • Kadafi ma się ukrywać przy granicy z Algierią i Tunezją
  Nowe władze libijskie przypuszczają, że Muammar Kadafi ukrywa się w pobliżu miasta Ghadamis na zachodzie kraju, przy granicy z Algierią i Tunezją. Ochronę zapewniają obalonemu dyktatorowi tamtejsi Tuaregowie.
 • Motocyklem zdobyć pustynię! Chcesz przeżyć przygodę życia?
  Jeżeli dla kogoś Tunezja to tylko wypoczynek na plaży to oznacza, że nawet nie próbował jej poznać. To kraj, który może oczarować - trzeba tylko ruszyć w jego głąb. Najlepiej na motocyklach. Pokonanie pustynnych piasków to prawdziwe wyzwanie - nawet dla największych twardzieli.
 • Piaski Sahary kryją niezwykłą tajemnicę
  Pod piaskami Sahary w Egipcie naukowcy odkryli dno pradawnego jeziora, długiego na 350 kilometrów - informuje serwis "New Scientist". Podobne jeziora istniały także w rejonie dzisiejszego Czadu, Sudanu i Libii.