• Papież Franciszek
  W japońskim mieście Osaka beatyfikowany został samuraj męczennik Justus Takayama Ukon, żyjący na przełomie XVI i XVII wieku - podało Radio Watykańskie. Był on panem feudalnym, który bronił wiary w okresie prześladowań chrześcijan w swym kraju.
 • Kraina bezprawia
  Już dziś na kanale AMC odbędzie się polska premiera „Krainy bezprawia” („Into the Badlands”). Akcja serialu rozgrywa się w oddalonej o kilka wieków przyszłości na terenach należących kiedyś do Stanów Zjednoczonych. Na skutek klęsk żywiołowych i działań człowieka cywilizacja, jaką znamy uległa zniszczeniu, a świat cofnął się do poziomu rozwoju średniowiecza. Na dziennik.pl wywiad z producentem serialu Milesem Millarem.
 • Minister sprawiedliwości Jarosław Gowin
  Skąd minister sprawiedliwości Jarosław Gowin bierze siły do walki z korporacjami i do forsowania deregulacji? Wyjaśnił to w wywiadzie dla TVP Info.
 • Samuraj
  Takie sceny zazwyczaj oglądamy jedynie w hollywoodzkich produkcjach. Mistrz szkoły samurajów prezentuje swoje wyjątkowe umiejętności. Wyposażony w miecz, przecina nim pędzący w jego stronę z prędkością 322 km/h pocisk.