• Saoirse Ronan w stylu Van Gogha
  Pierwszy w historii film namalowany farbą olejną – to z miejsca budzi respekt. Ale i wątpliwości – czy tak ambitny projekt nie okaże się jedynie kinowym odpowiednikiem hermetycznej sztuki galeryjnej, rzeczą do podziwiania, lecz już niekoniecznie do przeżywania?
 • Drew Barrymore
  Pierwszym dziecięcym aktorem był anonimowy francuski chłopiec, który w "Oblanym ogrodniku" braci Lumiére – pierwszym filmie fabularnym w historii kina – stawiał nogę na gumowym wężu. Najsławniejszym urwisem Hollywoodu z czasów kina niemego był z kolei Jackie Coogan, ale nawet jego przebiła Shirley Temple – mała, zaradna dziewczynka, która stała się ulubienica Ameryki, a potem całego świata. Oto "Szirlejka" i jej równie młodzi następcy...
 • Najwięksi przegrani Oscarów 2016: Kate Winslet
  Zwycięstwo Leonarda DiCaprio pewnie zmartwiło twórców memów, których ulubieńcem był od dobrych kilku lat. Na szczęście (dla internautów, bo nie samych zainteresowanych) niedzielną galę z kwitkiem opuściło kilku innych faworytów, którzy idealne nadają się na nowych bohaterów sieciowych żartów. Komu sprzątnięto statuetkę sprzed nosa? Kto znalazł się w cieniu tegorocznych laureatów? Oto najwięksi przegrani Oscarów 2016.
 • Nie dla nich Oscary? Cate Blanchett
  Do gali Oscarów 2016 zostało jeszcze kilka godzin. Zwycięzcy wciąż są niewiadomą. Tym razem jednak nie typujemy nazwisk laureatów, ale obstawiamy, komu z nominowanych aktorów karteczka z podziękowaniami się nie przyda, bo na wygraną liczyć nie powinni...
 • "Brooklyn" – dobrze uwierzyć w bajki
  Nominowany do Oscara "Brooklyn" Johna Crowleya ze scenariuszem Nicka Hornby'ego to bajkowa opowieść o emigracji, miłości i życzliwości.
 • "Brooklyn" to triumf w pełni zasłużenie nominowanej do Oscara Saoirse Ronan
  Nominowany do Oscara "Brooklyn" Johna Crowleya to cudowny, choć w pewnym sensie absolutnie niedzisiejszy film.
 • Krytycy z redakcji "Variety" wybrali swoje typy do oscarowych nominacji
  Już 14 stycznia poznamy laureatów nominacji do 88. edycji Oscarów. Jak będą wyglądać? Kto znajdzie się w wyścigu? Typów i propozycji jest wiele. Krytycy z prestiżowego magazynu "Variety" przedstawili swoje typy.
 • Krytycy z redakcji "Variety" wybrali swoje typy do oscarowych nominacji
  Już 14 stycznia poznamy laureatów nominacji do 88. edycji Oscarów. Jak będą wyglądać? Kto znajdzie się w wyścigu? Typów i propozycji jest wiele. Krytycy z prestiżowego magazynu "Variety" przedstawili swoje typy.
 • Dennis Quaid przedstawił nominacje w 73 edycji Złotych Globów
  Hollywoodzkie Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej ogłosiło listę nominacji do tegorocznych Złotych Globów. Najwięcej szans na wygraną otrzymał dramat "Carol" Todda Haynesa, w tym dwie w kategorii najlepsza aktorka. Oznacza to, iż dzieło może dostać maksymalnie 4 statuetki.
 • Saoirse Ronan na premierze filmu "Brooklyn" w Toronto
  "Brooklyn" zapowiada się na jedno z filmowych wydarzeń jesieni 2015. Obraz Johna Crowleya zachwycił krytyków na festiwalu w Sundance. Teraz swoją premierę miał na Toronto Film Festival. Największe zaś brawa zbiera ona – Saoirse Ronan. 21-letnia Irlandka, która z dziecięcej gwiazdy "Pokuty" wyrosła na jedną z najważniejszych aktorek młodego pokolenia.