• Schronisko pod Pikujem / Przedwojenne Bieszczady, Gorgany i Czarnyhora. Najpiękniejsze fotografie
  Przedwojenne Bieszczady nie były tak wyludnionym regionem, jakim są obecnie. Kiedy w rejonie Borysławia odkryto złoża ropy naftowej, w krótkim czasie wyrosło kilkanaście tysięcy szybów naftowych i powstało blisko tysiąc zajmujących się ich eksploatacją przedsiębiorstw, które zatrudniały ponad dziesięć tysięcy osób. Jak wyglądały Bieszczady w tamtym okresie, pokazuje album Andrzeja Wielocha "Przedwojenne Bieszczady, Gorgany i Czarnyhora. Najpiękniejsze fotografie", który ukazał się nakładem Wydawnictwa RM.
 • Hycle zarabiają krocie na umowach podpisywanych z gminami na odławianie bezpańskich zwierząt. Jeden z rekordzistów tylko na podstawie porozumień z dwiema gminami zarobił w ciągu roku ponad pół miliona złotych.
 • Pożar w Rottenburg
  Pięć osób rannych w pożarze, który wybuchł wcześnie rano w schronisku dla uchodźców w południowo-wschodnich Niemczech.
 • Pies w schronisku
  Przywiązał zwierzę do bramy przed schroniskiem i zajął się własnymi sprawami. Schronisko dla psów ma dziś złożyć zawiadomienie do augustowskiej prokuratury o popełnieniu przestępstwa przez biegacza Piotra Kuryłę za znęcanie się nad zwierzętami. Dziś po fali krytyki Kuryło zrezygnował z biegu do Aten i chce odzyskać porzuconego psa - informuje "Gazeta Wyborcza".
 • Amstaff
  Co najmniej klika osób chce adoptować psa, który przez trzy miesiące żywił się zwłokami swojej zmarłej pani.
 • Obowiązkowy czip dla każdego psa?
  Centralna ewidencja i obowiązkowe czipy orężem dla gmin zmagających się z problemem bezdomnych zwierząt. Polskie schroniska należą do największych w Europie, nie stać nas na ich utrzymywanie.
 • Ministerstwo chce czipowac psy
  PRAWO Zwierzaki będą miały specjalne kody. Zapłacą za to właściciele. Powstanie też centralny rejestr czworonogów.
 • Schronisko
  Pałac Lubomirskich, murowany spichlerz sprzed blisko 600 lat, a może schronisko turystyczne - w ofertach sprzedaży nieruchomości można przebierać. Oto najdziwniejsze budynki wystawione na sprzedaż w Polsce od początku tego roku. 
 • W przepełnionych schroniskach pada co czwarte zwierzę. Najwyższa Izba Kontroli twierdzi, że gminy wciąż nie potrafią sobie poradzić z zapewnieniem im godziwych warunków.
 • Bezdomni z Łodzi otrzymają pomoc
  Do końca marca po ulicach Łodzi jeździć będzie specjalny nocny autobus z pomocą dla bezdomnych. Osoby te będą mogły tam zjeść ciepły posiłek, napić się gorącej herbaty, a także dostać leki i odzież. Ponadto, na życzenie potrzebujących pojazd dowiezie ich do okolicznych schronisk.