• W przepełnionych schroniskach pada co czwarte zwierzę. Najwyższa Izba Kontroli twierdzi, że gminy wciąż nie potrafią sobie poradzić z zapewnieniem im godziwych warunków.
 • Bezdomni z Łodzi otrzymają pomoc
  Do końca marca po ulicach Łodzi jeździć będzie specjalny nocny autobus z pomocą dla bezdomnych. Osoby te będą mogły tam zjeść ciepły posiłek, napić się gorącej herbaty, a także dostać leki i odzież. Ponadto, na życzenie potrzebujących pojazd dowiezie ich do okolicznych schronisk.
 • Joanna z Tajgą/fot. Damian Burzykowski
  Modelka ruszyła z pomocą bezpańskim psom z podwarszawskiego schroniska "Na Paluchu". Jeden już znalazł kochający dom.
 • Tomasz Kammel
  Miał już dwa rasowe psy i szlachetnie urodzonego kota. Teraz postanowił zaopiekować się kundelkiem ze schroniska. Złośliwi mówią po cichu, że chodzi o ocieplenie nadszarpniętego wizerunku.
 • "Czarna lista" ma być ostrzeżeniem dla innych schronisk
  Na stronie internetowej schroniska dla zwierząt w Zgierzu zamieszczono tzw. czarną listę osób, które adoptowały psy, a okazały się niesolidne. To ostrzeżenie dla innych placówek - wyjaśnia schronisko. Sprawę ujawnienia danych bada policja i prokuratura.
 • Azorowi zaginął dom. Pomożesz?
  Okres ferii to - oprócz wakacji - czas, w którym... ginie najwięcej domów. Ludzie, wyjeżdżając na zimowy wypoczynek, nie wiedzą, co zrobić ze swoimi psami. Dlatego porzucają je w lesie, przy drodze, wywożą daleko w pole, do innego miasta, podrzucają pod bramy schronisk... W ciągu najbliższych tygodni "zaginie" wiele domów, dlatego Fundacja Viva! stara się zwrócić uwagę na ten problem, organizując kolejną odsłonę akcji "Zaginął Dom".