• Niezapomnany kadr z filmu "Skazani na Shawshank"
  Kiedy w 1994 roku do kin trafił obraz "Skazani na Shawshank" nikt nie spodziewał się, że historia ucieczki z więzienia z Timem Robbinsem oraz Morganem Freemanem w rolach głównych, po kilkunastu latach stanie się najwyżej ocenianym filmem w historii. Co więcej – producenci delikatnie przebąkiwali o sporym rozczarowaniu, a nawet klapie. Bo ten film to jeden wielki paradoks: główni aktorzy zagrali tu niemal przez przypadek, a scenariusz powstał jako ekranizacja zapomnianego opowiadania… Stephena Kinga. Tak, tak – tego samego gościa od opowieści z dreszczykiem.
 • "Top Gun" trafił do Biblioteki Kongresu Stanów Zjednoczonych
  Amerykański rejestr National Film Registry, obejmujący produkcje o dużym znaczeniu dla dziedzictwa kulturowego USA, został poszerzony o kolejne tytuły.
 • Najlepsze filmy w historii kina zdaniem czytelników magazynu "Empire":
  Magazyn "Empire" zaprosił czytelników do wyborów. W głosowaniu na najlepsze filmy w historii kina wzięło udział 250 tysięcy osób i tym sposobem powstała lista 301 najlepszych filmów wszech czasów. Inna od licznych podsumowań tworzonych przez szacownych krytyków filmowych. Przedstawiamy jej pierwszą dwudziestkę.
 • 10. "Leon zawodowiec" (8.33601070950468)
  Najbardziej lubimy piosenki, które już znamy. Podobnie jest z filmami. Portal Stopklatka.pl opublikował listę 100 najlepszych obrazów wszech czasów zdaniem... swoich czytelników. Przedstawiamy te najlepsze z najlepszych, czyli złotą dziesiątkę. Zobaczcie, jak różni się od zestawień przygotowywanych przez krytyków filmowych.