• Nakładanie kremu pod oczy
  Półki kobiet w wielu łazienkach uginają się od kosmetyków. Okazuje się jednak, że im mniej kosmetyków tym lepiej. Oto profesjonalny detoks kosmetyczki.
 • Kosmetyki w laboratorium chemicznym
  Alergia jest chorobą przewlekłą, co oznacza, że towarzyszy przez całe życie. Alergie powodują nie tylko pyłki i konkretne substancje zawarte w żywności, ale również kosmetyki. W takiej sytuacji jedyne, co może nam pomóc, to unikanie składników uczulających.
 • Skóra dziecka łatwo ulega podrażnieniom
  Zastanawiałaś się nad tym, dlaczego skóra twojego dziecka nie jest tak gładka i miękka, jak spodziewałaś się oglądając reklamy telewizyjne? Przyczyn może być kilka – zaburzenia gospodarki hormonalnej, reakcja na zmianę środowiska czy nowy proszek do prania, a także alergia skórna na skład popularnych kosmetyków dla dzieci.
 • Olej lniany i nasiona lnu
  Natura jest pełna owoców i nasion, które nie tylko pięknie pachną, wyglądają czy pysznie smakują, ale także stanowią prawdziwe bomby witamin oraz mikro- i makroelementów. Składniki w nich zawarte mają także dobroczynny wpływ na skórę. Dlatego naukowcy, prowadząc zaawansowane badania pomagające znaleźć przełomowe substancje służące do produkcji kosmetyków, coraz częściej czerpią pomysły z tego, co podarowała sama natura – czyli z wyciągów i olejków z owoców czy roślin.