• XXIII Festiwal Słowian i Wikingów w Wolinie
  Ponad 2,3 tys. wojów i rzemieślników z 30 krajów weźmie udział w XXIII Festiwalu Słowian i Wikingów w Wolinie. Od piątku przez następne dwa dni artyści i rekonstruktorzy zaprezentują życie codzienne oraz sztukę wojenną z okresu wczesnego średniowiecza.
 • Conchita Wurst, zwyciężczyni Eurowizji
  Europa odchodzi od chrześcijańskich wartości - kipi oburzeniem rosyjska Cerkiew. Tak prawosławni duchowni komentują zwycięstwo austriackiego wykonawcy w konkursie Eurowizji. W ich opinii, Conchita Wurst, czyli przebrany i zachowujący się jak kobieta Thomas Neuwirth, to "biblijna ohyda".
 • Conchita Wurst z Austrii, zwyciężczyni kokursu Eurowizji 2014
  Donatan, Cleo i ich piosenka "My, Słowianie" zapewniła Polsce miejsce w finale konkursu Eurowizji 2014. Po dwóch latach przerwy udało się uzyskać 14 miejsce. Wydarzeniem jest jednak zwycięstwo Conchity Wurst z Austrii. - Ten wieczór dedykuję wszystkim, którzy wierzą w pokój i wolność - powiedziała wokalistka, która na scenie pojawiła się w złotej sukni i z brodą.
 • Aleksander Macedoński
  Jeden z najwybitniejszych wodzów starożytności wcale nie był Macedończykiem. Z najnowszego odkrycia amerykańskich historyków wynika, że Aleksander Macedoński to tak naprawdę Aleksander Słowiański... Szkoda tylko, że ta informacja to primaaprilisowy tekst.
 • Donatan i Cleo
  Donatan to producent muzyczny, który stworzył miedzy innymi hit "My Słowianie", bijący aktualnie rekordy popularności w sieci. Donata jest także propagatorem rdzennie słowiańskiej kultury, dla której jak twierdzi, katolicyzm jest wiarą przyniesioną .