• wieś
  Sąd w Bartoszycach uniewinnił w czwartek sołtysa Dzikowa Iławeckiego Stanisława Barana, którego policja chciała ukarać za niezachowanie środków ostrożności przy trzymaniu kota. Według sądu, nie doszło do wykroczenia, bo biegający po wsi kot nikomu nie zagrażał.
 • Rolnik na traktorze
  PSL chciał im dać po 1000 zł miesięcznie, PiS zamierza wzmocnić ich pozycję względem wójtów, a PO zapowiada przygotowanie kontrpropozycji.
 • Rolnik szuka żony
  W telewizyjnym show miał znaleźć żonę, ale swój udział postanowił wykorzystać także w innym celu. Najmłodszy z uczestników "Rolnik szuka żony", startuje w wyborach samorządowych. Czy popularność zdobyta w programie pomoże mu w politycznej karierze.
 • Sołtys i cztery osiemnastki
  Marek Grobelny, sołtys niewielkiej miejscowości Suchorzewko, postanowił czynnie zaangażować się w promocję swojej wsi. Podczas ostatniego festynu, siedząc w otoczeniu czterech skąpo ubranych dziewcząt w czerwonym kabriolecie, wyginał się do hitu disco polo "Cztery osiemnastki". Jego oryginalny występ właśnie podbija Internet.
 • Marek Samsonowski - nowy sołtys Wąchocka
  Po trwającym niemal rok bezkrólewiu w Wąchocku wybrali sołtysa - został nim animator kultury Marek Samsonowski. Nowy Honorowy Sołtys Wąchocka musiał wykazać się znajomością dowcipów o miasteczku oraz wiedzą o zabytkach i topografii miejscowości.