• Start Falcon 9
  Rakieta Falcon 9 prywatnej amerykańskiej firmy SpaceX z powodzenia wystartowała w niedzielę z kosmodromu na przylądku Canaveral na Florydzie. Rakieta wyniosła na orbitę okołoziemską statek towarowy, który ma dotrzeć do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).
 • Elon Musk
  Miliarder Elon Musk przedstawił we wtorek plan kolonizacji Marsa, który przewiduje budowę olbrzymiej rakiety wyposażonej w przedział załogowo-towarowy zdolny do transportu dużej liczby ludzi i dużej ilości towarów w celu kolonizacji Czerwonej Planety.
 • Dym nad Przylądkiem Caveral po wybuchu rakiety Falcon 9
  Seria wybuchów wstrząsnęła bazą Amerykańskiej Agencji Kosmicznej na Florydzie. Na Przylądku Canaveral eksplodowała rakieta Falcon 9, należąca do firmy SpaceX. W sobotę miała wynieść na orbitę izraelskiego satelitę komunikacyjnego.
 • Start wahadłowca Atlantis z Przylądka Canaveral w 2009 roku na Florydzie
  Rakieta nośna Falcon 9, którą wystrzelono z przylądka Canaveral na Florydzie, umieściła na orbicie satelitę, rozbiła się jednak podczas lądowania na platformie pływającej po Atlantyku - poinformował w piątek wieczorem czasu lokalnego właściciel firmy SpaceX.
 • Start rakiety Falcon 9
  Prywatna firma SpaceX testuje rakietę wielorazowego użytku, która po wyniesieniu satelity na orbitę, będzie mogła wrócić na Ziemię. Pierwszy test zakończył się jednak klapą
 • Międzynarodowa Stacja Kosmiczna spadnie do Pacyfiku w 2020 r.
  Misja prywatnego statku Dragon, który miał przywieźć sprzęt i zapasy na Międzynarodową Stację Kosmiczną zakończyła się klapą. Rakieta nośna wybuchła kilka minut po starcie.
 • CRS-3 FALCON 9 LIFTOFF (Zdj. SpaceX)
  Jej pierwszy stopień, czyli największa, dolna część miała bezpiecznie wrócić na Ziemię. Miało być to pionowe, miękkie lądowanie na stojącej na Atlantyku platformie wielkości boiska do piłki nożnej.