• Bezpieczeństwo w Internecie
  Naukowcy odkryli, że stacjonarny nadajnik wykorzystywany przez pewien typ rozrusznika posiada luki bezpieczeństwa, do których można uzyskać zdalny dostęp. Producent udostępnił nową wersję oprogramowania pozwalającą naprawić usterkę, zaś FDA (Agencja ds. Żywności i Leków) poinformował pacjentów oraz lekarzy o konieczności aktualizacji softwaru.
 • Jerzy Owsiak
  Podczas 24. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano ponad 44 miliony złotych. Na konferencji prasowej podsumowującej wczorajszą akcję poinformował o tym Jerzy Owsiak. Podkreślał, że to wstępne szacunki, a liczenie pieniędzy trwa.
 • Dariusz Socha
  Dariusz Socha, szef producenta i dystrybutora jednorazowego sprzętu medycznego, właśnie rozpoczyna ekspansję za wschodnią granicą. Podejmuje ryzyko, by zdobyć potężny rynek
 • Europejski Trybunał Sprawiedliwości
  Komisja Europejska pozywa Polskę za zredukowaną stawkę VAT na sprzęt medyczny i sprzęt przeciwpożarowy. Bruksela zdecydowała się wysłać dwie skargi do Trybunału Sprawiedliwości, bo Warszawa stosuje obniżony VAT niezgodnie z unijnym prawem.
 • Kraje Trzeciego Świata nie wykorzystują drogiego sprzętu medycznego
  Kraje słabo rozwinięte otrzymują kosztowny sprzęt medyczny, który nie nadaje się do użytku lub jest zbyt drogi w utrzymaniu. Aż 40 procent przekazywanych urządzeń nie działa - wynika z raportu opublikowanego w czasopiśmie "Lancet".
 • Łóżka sterowane pilotem, skarpety wspomagające proces gojenia stopy - to niektóre z rozwiązań, jakie zostaną zaprezentowane na targach Rehabilitacja
  Urządzenie do leczenia światłem, łóżka sterowane pilotem, skarpety wspomagające proces gojenia stopy - to niektóre z rozwiązań, jakie zostaną zaprezentowane na 19. Międzynarodowych Targach Sprzętu Rehabilitacyjnego Rehabilitacja, które rozpoczęły się w czwartek w Łodzi.