• Zabieg na twarz
  Zabiegom medycyny estetycznej poddają się coraz młodsze osoby. Dużym problemem jest to, że zabiegi często wykonują osoby do tego nieuprawnione. Jak upewnić się, czy osoba, która chce nas odmłodzić, na pewno jest lekarzem? Czy medycyna estetyczna jest uzależnieniem XXI wieku?
 • Starsza kobieta u lekarza
  Polepszenie sytuacji materialnej osób starszych, zwiększenie liczby szpitalnych oddziałów i poradni geriatrycznych oraz zmiana postrzegania starości - to według ekspertów najważniejsze wyzwania na najbliższe lata, które mają polepszyć sytuację seniorów.
 • Rudowłosa kobieta
  Dlaczego niektórzy wyglądają młodziej niż rówieśnicy? Czy wiek wyczytany z twarzy odpowiada kondycji i zdrowiu danej osoby? Naukowcy po raz kolejny odsłaniali sekret młodości i dokonali ciekawego odkrycia.
 • Dłonie starszego mężczyzny
  Demografowie biją na alarm. W Polsce rodzi się za mało dzieci i polski naród się starzeje. Z danych GUS wynika, że mamy jeden z najniższych wskaźników demograficznych w całej Europie.
 • Kobieta przegląda się w lustrze
  Karboksyterapia to zdobywająca coraz większą popularność metoda walki ze starzeniem się skóry, a także cellulitem, rozstępami czy nadmiarem tkanki tłuszczowej. Wiedza o niej ogranicza się głównie do świadomości, że wykorzystywany jest tu dwutlenek węgla. Warto jednak dowiedzieć się czegoś więcej o tym zabiegu – może okaże się idealny właśnie dla Ciebie?
 • Oznaki starzenia się
  Nie tylko siwizna zdradza nieuchronny upływ czasu. Wydłużony nos lub częste ataki kichania również świadczą o tym, że lata świetności masz już za sobą. Oto mało znane oznaki starzenia się.
 • Sok grejpfrutowy
  Jest kolejny powód, dla którego warto regularnie jeść dużą ilość warzyw i owoców. Tym razem naukowcy dowiedli, że pomagają żyć dłużej.
 • Mężczyzna w średnim wieku
  Gorsze samopoczucie, częste wizyty u lekarza, a może miłosne podboje – mężczyzna w różny sposób manifestuje to, że przekroczył czterdziestkę. Niektórzy nazywają takie zachowanie kryzysem wieku średniego i... przechodzą nad tym do porządku dziennego. Tymczasem takie objawy mogą świadczyć o andropauzie, czyli męskim przekwitaniu.
 • Nordic walking
  Dedykowany jest osobom w podeszłym wieku, źle traktowanym, zaniedbywanym i wykorzystywanym przez swoje otoczenie. 1 października przypada Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Został ustanowiony w 1990 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ.
 • By zachować młodość
  Jest kilka nawyków, które przyspieszają proces starzenia się organizmu. Idziemy o zakład, że masz przynajmniej jeden z nich...