• Buty na wysokim obcasie
  Obcasy dodają kobiecie seksapilu, wydłużają nogi, wprawiają biodra w kołysanie, zmieniają jej chód. Ale coś za coś - noszone non stop mogą mieć negatywne skutki dla zdrowia.
 • Kobietę boli biodro
  Zwykle zaczyna się od bólu w pachwinie i biodrze, który pojawia się po długotrwałym wysiłku. Wkrótce ból daje o sobie znać nawet bez związku z wysiłkiem i utrudnia codzienną aktywność, a później uniemożliwia nawet spokojny sen. Równolegle rozwija się ograniczenie ruchów w stawie, które może doprowadzić do jego całkowitej sztywności. Ten proces w połączeniu ze skróceniem chorej kończyny obciąża kręgosłup, co przysparza choremu dodatkowych cierpień. Znakiem, że staw biodrowy dotknęło zwyrodnienie jest ból związany z chodzeniem, ograniczenie ruchów i skrócenie kończyny.
 • Osteoporoza
  W październiku prawdopodobnie ogłoszony zostanie program profilaktyki osteoporozy, który ma ograniczyć coraz częstsze złamania kości związane z tą chorobą – zapowiedział Krzysztof Górski z Ministerstwa Zdrowia.
 • Kobietę boli noga
  Dobrej kondycji stawów nie sprzyja nie tylko upływający czas, ale też styl życia wielu z nas. Spędzamy długie godziny siedząc za biurkiem, często borykamy się z nadmiarem kilogramów, mało się ruszamy albo wręcz przeciwnie – ćwiczymy zbyt intensywnie. Efekt? Dziś na bóle stawów skarży się już jedna piąta Polaków i nie są to tylko seniorzy. Co zrobić, by uniknąć tych nieprzyjemnych dolegliwości, a także nie dopuścić do groźnych powikłań?
 • Kontuzja
  Dolegliwości związane ze stawami zwykle kojarzone są z osobami starszymi. Niestety coraz częściej problem ten dotyka osób młodych, a nawet dzieci. Przyczyną są uwarunkowania genetyczne, ale również siedzący tryb życia, brak aktywności fizycznej lub nieprawidłowe wykonywanie ćwiczeń, zła dieta czy otyłość.
 • Dieta sportowca
  W "Dzień Dobry TVN" siatkarz Waldemar Świrydowicz wyjaśnił, jak rozpoczęła się jego przygoda z grą w siatkówkę. Jakie danie wzmacniające stawy przygotował w "Dzień Dobry TVN" dla niego Mikołaj Rey? W studiu programu poszukiwacz smaków wyjaśnił, jak wzmocnić kości i stawy. Czy stres ma na to wpływ?
 • Uraz kolana
  Problemy ze stawami – najczęściej kolanowym lub biodrowym – to coraz bardziej powszechna dolegliwość. Wbrew pozorom dotyka ona nie tylko osoby starsze, ale i ludzi młodych, u których bywa następstwem urazów. Od pewnego czasu niewielkie zmiany zwyrodnieniowe, które nie kwalifikują się do operacji, leczy się poprzez iniekcje kwasu hialuronowego.
 • Zawał serca
  Leczenie dny moczanowej uśmierza bóle stawów, ale pozwala również zmniejszyć ryzyko zawału serca i udaru mózgu – powiedział PAP prof. Artur Mamcarz z III Kliniki Chorób Wewnętrznych i Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
 • Kropla krwi pod mikroskopem
  Hodowla komórek regenerujących chore chrząstki to szansa dla osób cierpiących na zwyrodnieniowe zmiany stawów i tych, które doznały poważnych urazów w wyniku wypadku. Nad wdrożeniem tej rewolucyjnej metody pracują prof. Szymon Dragan i prof. Julia Bar z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.
 • Fitness
  Do niedawna urazy ortopedyczne leczono wyłącznie operacyjnie, co wiązało się z długotrwałą rekonwalescencją i niepewnymi rezultatami. Dla wielu pacjentów była to długa i kosztowna droga. Rozwój medycyny pozwala jednak poszukiwać bardziej skutecznych i naturalnych sposobów leczenia. Zastosowanie w tym celu komórek macierzystych to rozwiązanie na miarę XXI wieku. O nadziei w nich pokładanych i zastosowaniu w ortopedii opowiada dr Andrzej Komor, specjalista ortopeda z Kliniki Medycyna Urody.