• Tomasz Kammel
  Tomasz Kammel od dłuższego czasu otwarcie krytykuje niechęć Polaków wobec przyjmowania uchodźców. Aby pomóc rodakom w walce z uprzedzeniami i stereotypami, prezenter ma zamiar zorganizować kolację dla uciekających przed wojną Syryjczyków.
 • Twórcy programu "Rolnik szuka żony" i wicedyrektor TVP1, Andrzej Godlewski na Telekamerach
  KRRiT wzięła pod lupę randkowe programy TVP i TVN. Analiza dr Beaty Łaciak, socjolog i antropolog kultury z UW nie pozostawia złudzeń - zarówno "Rolnik szuka żony", jak i "Kto poślubi mojego syna" utrwalają najbardziej krzywdzące stereotypy na temat kobiet, związków i relacji damsko-męskich.
 • Uśmiechnięty chasyd
  Holokaust, cierpienia, bogata kultura i tradycja, talenty biznesowe i przedsiębiorczość - z tym najczęściej kojarzymy Żydów. Nadal jednak wielu z nas jest im niechętnych. Tak wynika z najnowszego badania Centrum Badania Opinii Społecznej, które pytało respondentów o wiele kwestii związanych ze stosunkami polsko-żydowskimi.
 • Wanda Nowicka
  Wanda Nowicka, wicemarszałek Sejmu zarzuca seksizm Joannie Senyszyn z SLD. Podczas ostatniej wizyty w radiu Senyszyn powiedziała, że jest w wieku, kiedy się mówi "z tyłu liceum, z przodu muzeum".
 • Kobieta oglądająca telewizję
  Stereotyp, że kobiety oglądają seriale o miłości, a mężczyźni sensacyjne czy wojenne, jest rzeczywiście stereotypem. Wiedzą o tym scenarzyści i większość seriali realizowana jest tak, by każdy znalazł coś dla siebie. Co więcej, panowie coraz częściej wybierają propozycje, które są przeznaczone przede wszystkim dla pań.
 • Mężczyźni ciągle myślą o seksie?
  Podobno mężczyźni myślą o seksie niemal non stop. Badacze wykazują jednak, że to jeden ze stereotypów związanych z płcią i obalają inne mity dotyczące męsko-damskich spraw.
 • Doda znana jest z tego, że uwielbia seksowne stroje, wysokie obcasy i błyszczyki do ust. Mimo to twierdzi, że bliżej jej do mężczyzny, niż stereotypowej kobiety. Dlaczego?
 • Seks na pierwszej randce?
  Stereotyp mówiący o tym, że celem faceta jest możliwie najszybsze zaciągnięcie kobiety do łóżka legł w gruzach. Mężczyźni natychmiast wycofują się z relacji, w których to kobieta przejmuje inicjatywę na pierwszym spotkaniu.
 • Kobiety na zakupach
  Jacy naprawdę są mężczyźni i czego oczekują od kobiet - odpowiedzi na te pytania zawiera raport TNS Polska. Dowiadujemy się z niego, że panowie to tradycjonaliści, którzy nie akceptują kobiet wygłaszających feministyczne poglądy czy płacących za siebie w restauracji.
 • Kobieta za kierownicą
  Zdarzyło Ci się odczuwać ironię i sarkazm ze strony mężczyzn komentujących umiejętności i zachowania kobiet - kierowców? Zignoruj je! Najnowsze badania pokazują, że kobiety świetnie radzą sobie za kółkiem, a stereotypy na ten temat rozpowszechniane głównie przez mężczyzn to wierutna bzdura!