• ONR w siedzibie SDP / screen
  Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich udostępniło salę w stołecznym Domu Dziennikarza Obozowi Narodowo-Radykalnemu, który współorganizował tam debatę na temat antypolonizmu.
 • Krzysztof Skowroński
  Krzysztof Skowroński po raz trzeci został wybrany na prezesa Zarządu Głównego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. „Bardzo się cieszę i jest to dla mnie wielka satysfakcja” – skomentował Skowroński.
 • Studio telewizyjne
  Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich z oburzeniem przyjmuje apele Reporterów bez Granic oraz polskich organizacji pozarządowych, zmierzające do piętnowania Polski jako kraju, w którym ma dochodzić do naruszeń wolności słowa - napisał zarząd SDP w oświadczeniu przesłanym PAP.
 • Tomasz Lis
  Hiena Roku to antynagroda przyznawana przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich. Otrzymują ją dziennikarze, którzy dopuszczają się najbardziej rażących przypadków łamania zasad etyki dziennikarskiej. W tym roku otrzymał ją Tomasz Lis, redaktor naczelny tygodnika "Newsweek" i gospodarz programu telewizyjnego "Tomasz Lis na żywo".
 • Od lewej: członek Zarządu Głównego SDP Zbigniew Rytel, pełnomocnik rządu ds. przygotowania reformy publicznej radiofonii i telewizji, wiceminister kultury Krzysztof Czabański, prezes SDP Krzysztof Skowroński, podczas konferencji "Przyszłość mediów. Dlaczego należy zmienić media publiczne?", zorganizowanej przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w Domu Dziennikarza w Warszawie
  Założenia własnej ustawy medialnej przedstawiło Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskiej. "Pokrywają się z naszym myśleniem o mediach publicznych w 90 proc." – mówił wiceminister Krzysztof Czabański. Z dotychczasowych wypowiedzi wynika, że projekt PiS zmniejsza jednak wpływ prezydenta na obsadę kluczowych stanowisk.
 • Krzysztof Skowroński fot. Adam Dziura - Praca własna. Licencja CC BY-SA 3.0
  Krzysztof Skowroński tłumaczy, co oznacza "zawieszenie" antynagrody Hiena Roku 2014 dla Wojciecha Czuchnowskiego z "Gazety Wyborczej". Wyjaśnia, że wybór jest nieaktualny, ale argumentacja SDP pozostaje nadal aktualna.
 • Dziennikarską "hieną" w listopadzie została autorka materiału o 14-letnim ojcu, którego dziecko to owoc romansu z nauczycielką. Ewa Bąkowska z tygodnika "7 Dni Kalisza", aby zdobyć sensacyjny materiał, udawała psychologa. Nominowane do niechlubnego tytułu portale braci Jacka i Michała Karnowskich w głosowaniu przepadły. I dobrze....
 • Kuba Wojewódzki i Michał Figurski, za swoje żarty o Ukrainkach, otrzymali Hienę Roku, czyli dziennikarką antynagrodę przyznawaną przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich. Wybór SDP w ostrych słowach skrytykował Zbigniew Hołdys .
 • Jarosław Kuźniar bardzo często korzysta z portali społecznościowych, między innymi po to, by prowokować i toczyć wojny z prawicowymi blogerami i publicystami oraz całą rzeszą krytykujących go internautów. Jak twierdzi, jego wypowiedzi bywają ostre, ponieważ "nie potrafi reagować miłością na agresję".
 • Sporo kontrowersji wywołało pojawienie się Krzysztofa Skowrońskiego, szefa Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, w roli prowadzącego konferencję prasową kandydata PiS na premiera. Sam zainteresowany swoim tłumaczeniem dolał tylko oliwy do ognia.