• strach
  Każdy z nas czasami odczuwa lęk i nie jest to przyjemne uczucie. Psychoterapeuta Robert Rutkowski wyjaśnił, dlaczego odczuwanie lęku może być przydatne. Gdzie kończy się ten zdrowy lęk, a zaczyna poważny problem, który uniemożliwia normalne funkcjonowanie?
 • Władysław Frasyniuk
  "Kaczyński krok po kroku w poszczególnych ustawach zapisuje fragmenty wielkiej ustawy o stanie wyjątkowym" - powiedział w TVN 24 Władysław Frasyniuk.
 • Trauma
  Czasami trudnych doświadczeń nigdy nie da się zapomnieć, ale można je oswoić.
 • Strach przed lataniem
  Strach przed lataniem stanowi problem dla wielu osób...
 • Mózg kobiety
  Czy mózg kobiety po ciąży jest inny niż wcześniej? Czy mężczyźni w czasie, kiedy ich partnerka jest w ciąży, też się zmieniają?
 • Kobieta na fotelu dentystycznym
  Świdrujące dźwięki, specyficzny zapach, wiertła i ból – wielu z nas właśnie takie skojarzenia przychodzą do głowy, kiedy myślimy o wizycie u stomatologa. Nic więc dziwnego, że perspektywa spotkania z tym specjalistą często budzi niepokój, a wręcz strach. Co drugi Polak przyznaje, że unika chodzenia do dentysty, a głównym powodem jest lęk. Czy musi tak być? Niekoniecznie! Jak więc wybrać lekarza i co z nim ustalić przed zabiegiem, aby wejść i wyjść z jego gabinetu z uśmiechem?
 • Papież Franciszek
  Papież Franciszek podczas spotkania z 5 tysiącami działaczy ruchów ludowych z wielu krajów mówił, że na świecie rządzi pieniądz przy pomocy "bicza strachu". Sytuację migrantów i uchodźców określił jako "hańbę". Za "skandal" uznał ratowanie banków, a nie ludzi.
 • Przerażona kobieta w łóżku
  Dużo emocji, wybuch gorąca na całym ciele, rozszerzone źrenice, nagły przypływ adrenaliny, która dostarcza dawki mocnych wrażeń. W ułamku sekundy odczuwamy ciarki, przyspieszone bicie serca i napięcie mięśni. Jak wynika z sondy zrealizowanej przez serwis Prezentmarzeń, przeszło co drugi Polak odczuwa potrzebę ekscytującego lęku.
 • Kobieta w windzie - klaustrofobia
  Fobia to zaburzenie nerwicowe, które powoduje lęk przed różnymi sytuacjami, przedmiotami czy zjawiskami. Każdy słyszał o arachnofobii, czyli lęku przed pająkami. Okazuje się jednak, że istnieją fobie, w które aż ciężko uwierzyć. Jak nazywa się strach przed masłem orzechowym, przyklejonym do podniebienia? Czy wiedzieliście, że anatidefobia to lęk przed byciem obserwowanym przez kaczki? Te i inne ciekawostki znajdziecie w materiale.
 • Sondaż dla DGP: Czy boimy się zamachów?
  W ostatnich miesiącach spadła liczba Polaków obawiających się zagrożenia terrorystycznego w Polsce - wynika z sondażu dla DGP. W najnowszym badaniu przeprowadzonym na panelu badawczym Ariadna takie obawy wyraża 41 proc. pytanych.