• Płacząca kobieta
  Niepłodność psychosomatyczna to coraz częstszy problem wielu Polek. Ciągły stres, napięcie i niepewność sprawiają, że szanse na zajście w ciążę ulegają "zablokowaniu". W ten sposób organizm sygnalizuje, że nie jest to dobry moment na dziecko. Jak sobie poradzić z taką sytuacją?
 • Zdenerwowana kobieta
  O stresie mówi się wiele. Jest elementem współczesnego życia, dotyka nas w mniejszym lub większym natężeniu każdego dnia. Czy potrafimy rozpoznać, w jakim stopniu na nas oddziałuje? Odpowiedź na to pytanie może przynieść wykonanie bilansu energetycznego metodą dr Ewy Jarczewskiej-Gerc, która została wykorzystana w ramach akcji „Stresozaradni".
 • Dziewczyna obgryza paznokcie
  Obgryzanie paznokci to bardzo niezdrowy nawyk, na który wpływają stres, głód lub nuda. Skąd się bierze i do czego może doprowadzić?
 • PRACUJESZ PRAKTYCZNIE NON STOP
  Często powtarzasz sobie, że odpoczniesz na emeryturze? Z punktu widzenia twojego organizmu to niezbyt rozsądne podejście. Jeśli pozwalasz, by niebezpieczne dla zdrowia nawyki brały górę w twoich codziennych zawodowych obowiązkach, możesz nie doczekać emerytury. Na co należy zwrócić uwagę?
 • Dziecko ma problem, siedzi na łóżku
  Moczenie nocne najczęściej jest przyczyną, a nie skutkiem zaburzeń emocjonalnych i stresu – mówili specjaliści podczas konferencji prasowej „Zmiany w zakresie diagnostyki i leczenia dzieci z moczeniem nocnym” zorganizowanej w Warszawie.
 • Zdenerwowana kobieta
  Niekiedy z pozoru błaha rzecz lub sytuacja prowokują niekontrolowany wybuch negatywnych emocji. Wystarczy wówczas sekunda, aby koktajl gniewu, zniecierpliwienia i irytacji w niepohamowany sposób rozlał się na wszystko i wszystkich, znajdujących się w najbliższym otoczeniu. Winny jest stres – nieodłączny towarzysz człowieka XXI wieku.
 • Kobieta przed lustrem
  Z badań przeprowadzonych w tym roku wynika, że ok. 98% Polaków odczuwa stres. Chociaż w dzisiejszych czasach nie da się uniknąć pośpiechu oraz codziennych problemów, warto nad nimi zapanować. Odpowiednia dieta, regularne ćwiczenia, wewnętrzny spokój - jeśli nie wprowadzisz ich jak najszybciej w życie, ucierpi na tym nie tylko twoje zdrowie, ale również i ciało. Poznaj 5 oznak stresu, które odbijają się na urodzie.
 • Zestresowana kobieta
  Wiele kobiet nie potrafi odpoczywać lub z powodu wyrzutów sumienia nie chce tego robić. Tymczasem stres i ciągły pęd negatywnie wpływa na zdrowie. Dlaczego warto znaleźć czas na odpoczynek i zredukowanie złych emocji?
 • Mężczyzna ziewa
  Jak odróżnić jesienną chandrę od depresji? Wyjaśniła to w "Dzień Dobry TVN" dr Maja Polikowska-Herman, psychiatra, Instytut AMICI. Dietetyczka Justyna Mizera powiedziała natomiast, czym wzbogacić swoją codzienną dietę, by mieć więcej energii. Jakie rady treningowe na jesień i zimę miała Joanna Brzezińska?
 • Abp Henryk Hoser
  - Wiadomo, że stres, niepokój jest jedną z przyczyn psychologicznych np. niepłodności. W tym wypadku stres jest tak silny, że do zapłodnienia rzadziej dochodzi niż w normalnych warunkach - ocenił w TVP Info abp Henryk Hoser.