• Szczepienie
  Najskuteczniejszą i najbezpieczniejszą ochroną przed chorobami zakaźnymi i ich powikłaniami są szczepienia, a szczepionki to jedne z najściślej kontrolowanych produktów leczniczych - przypomina Ministerstwo Zdrowia i apeluje, by decyzje dot. szczepień podejmować na podstawie danych naukowych.
 • Konstanty Radziwiłł
  Nie ma wątpliwości, że tam, gdzie są one prowadzone, znikają choroby, zaś tam, gdzie się je ogranicza, pojawiają się choroby od dawna nieznane i takie, które można by wyeliminować - ocenił minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.
 • Szczepienie
  W Polsce ponad 90 proc. rodziców szczepi swoje dzieci zgodnie z kalendarzem szczepień. Ruchy antyszczepionkowe budzą jednak niepokój, bo szczepienia służą i konkretnemu dziecku, i całemu społeczeństwu – przekonywali uczestnicy konferencji lekarzy i prawników w Katowicach.
 • Szczepienie
  Rodzicowi dziecka, u którego po obowiązkowym szczepieniu wystąpiły ciężkie objawy chorobowe, które wymagały leczenia w szpitalu przez co najmniej 14 dni, przysługuje do 70 tys. zł opiekuńczego świadczenia kompensacyjnego - przewiduje projekt ministerstwa zdrowia.
 • Szczepionka
  Wszystkie szczepienia są efektywne kosztowo, dlatego warto je refundować z budżetu państwa – powiedział na konferencji prasowej w Warszawie prof. Ron Dagan z centrum medycznego uniwersytetu w Beer Szewie w Izraelu.
 • Szczepienie niemowlaka
  Czy są wiarygodne badania naukowe, według których szczepionki wywołują skutki uboczne? Czy rodzice mogą nie zgodzić się na szczepienie dziecka?
 • Szczepionki
  Dopada znienacka wykorzystując spadek odporności, ścina z nóg, powoduje szereg nieprzyjemnych objawów, a także stwarza ryzyko groźnych dla zdrowia i życia powikłań. Grypa to infekcja, która co roku atakuje miliony Polaków. Jak zapobiec atakowi wirusa? Najskuteczniejszym rozwiązaniem jest szczepionka, którą warto wykonać wczesną jesienią – informuje Światowa Organizacja Zdrowia. Co warto o niej wiedzieć i jak się przygotować do szczepienia?
 • Szczepienie
  Szczepienia są najskuteczniejszą metodą ochrony przeciw grypie; zapobiegają też jej powikłaniom. Większy odsetek zaszczepionych byłby korzystny dla zdrowia Polaków i przyniósł korzyści budżetowi – mówili eksperci poświęconego grypie: "Flu Forum".
 • Szczepienie
  73 proc. Polaków sądzi, że szczepionki są bezpieczne dla dzieci, natomiast 37 proc. badanych jest przekonanych o możliwych negatywnych skutkach ubocznych szczepionek - wynika z raportu Centrum Badania Opinii Społecznej.
 • Kleszcz
  Odzież z długimi rękawami i nogawkami, preparaty przeciwko kleszczom, a po spacerze dokładna kontrola ciała – te zasady zapobiegania ukąszeniom kleszczy i roznoszonym przez nie groźnym chorobom zalecają lekarze z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka.