• Sala obrad rządu, pusty fotel premiera
  Prawie 40 proc. Polaków nie potrafi wskazać ulubionego szefa rządu III RP. 20 proc. badanych stawia na tych, których widziała ostatnio w telewizji - Tak politolog dr Wojciech Jabłoński komentuje dla dziennik.pl wyniki sondażu "DGP", w którym Polacy zostali zapytani o najlepszego ich zdaniem premiera po 1989 roku. 
 • ZABÓJSTWO OLOFA PALME
  Tragedia, która dla szwedzkiego społeczeństwa była tym, czym katastrofa smoleńska dla polskiego. Zabójstwo premiera w centrum Sztokholmu. Olof Palme zginął od strzałów z bliskiej odległości. Do dziś nie wiadomo, kto był zamachowcem. W tej sprawie jest więcej pytań niż odpowiedzi...
 • Arsenij Jaceniuk
  Petro Poroszenko chce dymisji szefa rządu Arsenija Jaceniuka. Na Ukrainie trwa kryzys polityczny wśród rządzących związany z oskarżeniami o korupcję. Prezydent chce też dymisji prokuratora generalnego.
 • Były premier, przewodniczący-elekt Rady Europejskiej Donald Tusk oraz premier Ewa Kopacz
  Donald Tusk żegna się z Platformą Obywatelską. Na konwencji dotychczasowy szef partii przekazał przywództwo premier Ewie Kopacz. Dziękował tym działaczom PO, którzy najbardziej przysłużyli się do wygranej partii w kolejnych wyborach, a mówiąc o Ewie Kopacz, poprosił członków PO, by wspierali szefową rządu tak, jak wspierali jego. Zaapelował też, by "wsłuchiwali się w głos wyborców".
 • Były premier, przewodniczący-elekt Rady Europejskiej Donald Tusk oraz premier Ewa Kopacz
  Donald Tusk żegna się z Platformą Obywatelską. Na konwencji partyjnej dotychczasowy szef ugrupowania przekazał przywództwo premier Ewie Kopacz. Dziękował tym działaczom PO, którzy najbardziej przysłużyli się wygranej partii w kolejnych wyborach.
 • Donald Tusk i Jarosław Kaczyński
  Opisując expose Ewy Kopacz niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung" zauważa, że szefowa polskiego rządu stroniła od kontrowersyjnych tematów. Korespondent gazety ocenia też, że uścisk dłoni Donalda Tuska i Jarosława Kaczyńskiego to element przedwyborczej gry.
 • Premier Ewa Kopacz
  Ekonomiści czują niedosyt po expose Ewy Kopacz. Premier wspomniała o kilku tematach gospodarczych najwięcej miejsca poświęcając planowanym uproszczeniom dla podatników.
 • Prezydent Bronisław Komorowski
  Bronisław Komorowski zapewnia, że nie miał wpływu na pisanie nowej pani premier expose. Z informacji, które pojawiają się w mediach wynika, że Ewa Kopacz skupi się na kwestiach związanych z obronnością, euro i polityką rodzinną, a są to sprawy bliskie sercu prezydentowi.
 • Wsparcie modernizacji Ukrainy
  Expose piszą były szef rząd Jan Krzysztof Bielecki i były minister finansów Jacek Rostowski. Jakie tematy znajdą się w wystąpieniu inaugurującym rząd nowej premier? Co powie w Sejmie Ewa Kopacz? Jest kilka palących tematów...
 • Ewa Kopacz i Donald Tusk
  44% Polaków uważa, że odejście Donalda Tuska z polskiej polityki osłabi Platformę Obywatelską - wynika z sondażu CBOS. 39% badanych spodziewa się jednak, że nie będzie to miało większego wpływu na funkcjonowanie Platformy Obywatelskiej. Odosobnione są opinie, że utrata dotychczasowego lidera wzmocni tę partię (8%).