• Irena Szewińska
  Irena Szewińska nigdy nie rozstała się ze sportem. Zeszła z bieżni i rozpoczęła działalność w wielu organizacjach. Od 1980 do 2009 roku zasiadała w zarządzie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, pełniąc w latach 1997–2009 funkcję prezesa. Od 1998 roku była członkiem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.
 • Irena Szewińska nie żyje
  W piątek przed północą w wieku 72 lat zmarła Irena Szewińska, zdobywczyni siedmiu medali olimpijskich w lekkoatletyce, wiceprezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, członkini Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego - poinformował PAP jej mąż Janusz Szewiński.
 • Irena Szewińska
  Irena Szewińska, siedmiokrotna medalistka olimpijska, a obecnie członkini MKOl, została uhonorowana przez rząd Japonii Orderem Wschodzącego Słońca - Złote Promienie ze Wstęgą. Odznaczenie zostanie wręczone w styczniu.
 • Rosyjscy siatkarze
  Bez wątpienia pojedynek siatkarzy Rosja - Brazylia był jednym z najbardziej emocjonujących finałów igrzysk olimpijskich w Londynie. Po złoto sięgnęli Rosjanie, a medale zawodnikom zawieszała na szyjach członkini MKOl-u Irena Szewińska.
 • Metro w Londynie
  Irena Szewińska i Robert Korzeniowski przyznali w rozmowie z PAP, że zostali mile zaskoczeni, iż ich imionami nazwane zostały stacje londyńskiego metra. "Myślałem, że to przedwczesny żart primaaprilisowy" - podkreślił czterokrotny mistrz olimpijski w chodzie.