• Propozycję zmiany pozytywnie zaopiniowało Ministerstwo Zdrowia
  Nad przepisami, by po śmierci pacjenta jego dokumentacja medyczna była udostępniana osobie upoważnionej przez niego za życia, rozpoczęła we wtorek prace sejmowa Komisja Zdrowia.
 • Konstanty Radziwiłł
  Przepisy dające bliskim zmarłego pacjenta dostęp do dokumentacji medycznej, nawet jeśli za życia się temu sprzeciwił, są zbyt daleko idące - ocenił w piątek minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. Dodał też, że nie ma potrzeby tworzenia list lekarzy powołujących się na klauzulę sumienia.
 • Zbigniew Ziobro
  Nie bójmy się mediów, nie bójmy się jawności rozpraw; państwo powinno umożliwiać kontrolę trzeciej władzy - mówił w środę w Senacie minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro broniąc nowelizacji Kodeksu postępowania karnego. Opozycja chce odrzucenia noweli w całości.
 • Kobieta u lekarza
  Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej apeluje do ministra zdrowia o rozpoczęcie prac nad uporządkowaniem przepisów dotyczących tajemnicy lekarskiej. Niespójność prawa powoduje, że pacjenci nie mogą czuć się bezpieczni przekazując informacje o sobie - argumentuje prezydium.
 • Rosyjska prokuratura będzie wiedziała wszystko o chorobach obywateli. Duma Państwowa, izba niższa parlamentu, pozwoliła na wgląd w karty chorobowe bez zgody pacjenta i decyzji sądu.