• Huragany Irma i Katia
  Huragan Irma dotarł do brytyjskich wysp Turks and Caicos i przesuwa się na północny zachód. Do Wysp Zawietrznych na Morzu Karaibskim zbliża się z kolei huragan Jose, a w Zatoce Meksykańskiej przybiera na sile huragan Katia. Skąd biorą się imiona huraganów i czym różnią się one od innych cyklonów?
 • Kinga Achruk
  Zaplanowany na niedzielę w Kumamoto mecz piłki ręcznej kobiet Polska - Japonia został odwołany z powodu nadciągającego tajfunu. Miało to być trzecie spotkanie podopiecznych trenera Leszka Krowickiego w towarzyskim turnieju Japan Cup 2017.
 • Supertajfun Meranti
  Niezwykle silny tajfun Meranti o prędkości wiatru dochodzącej do 216 km/godz zaatakował w środę Tajwan. Prawie 200 tys. domów zostało pozbawionych prądu, zamknięto szkoły i urzędy. Większość firm przerwało pracę. Wichurze towarzyszą intensywne opady deszczu.
 • Papież Franciszek w Tacloban
  Ze względu na pogarszającą się pogodę skróceniu uległa papieska wizyta w Tacloban na Filipinach. Miejscowość ta ponad rok temu zrównana została z ziemią podczas tajfunu Haiayn. Teraz właśnie w ten region zmierza tajfun Mekkhala. Samolot filipińskich linii lotniczych z papieską delegacją opuścił już Tacloban.
 • Tajfun
  Te największe na świecie okręty podwodne do dziś stanowią symbol zimnej wojny, a także potęgi radzieckiej floty. Rosjanie zbudowali sześć Tajfunów, jednak do dziś w służbie pozostaje jedynie jeden. Zobacz galerię!
 • Zniszczenia na Filipinach
  Komisja Europejska zwiększa do 20 milionów euro pomoc dla Filipin, które spustoszył tajfun. Poinformowała o tym komisarz do spraw humanitarnych Krystalina Georgijewa.
 • Filipiny po przejściu tajfunu Haiyan
  2344 ofiary śmiertelne - to oficjalny bilans tajfunu Haiyan, który w ubiegły piątek przeszedł nad środkową częścią Filipin. Filipiński Czerwony Krzyż podaje zaś, że liczbę zaginionych szacuje się na ponad 22 000 osób. Sześć dni od tragicznych wydarzeń w Tacloban wciąż nie wszyscy ocaleni z kataklizmu otrzymali pomoc. Szkody wyrządzone przez Haiyan na Filipinach to - według różnych ekspertów - od 8 do 19 miliardów dolarów.
 • Dziewczynka urodzona tuż po katakliźmie
  Cud narodzin w Tacloban. Na całkowicie zniszczonym przez super-tajfun Haiyan lotnisku w Tacloban na świat przyszła dziewczynka. Kobieta w zaawansowanej ciąży cudem uratowała się przed utonięciem, kiedy sześciometrowa fala siała spustoszenie na wybrzeżu prowincji Leyte.
 • Szczyt Klimatyczny w Warszawie
  Szef filipińskiej delegacji na Szczyt Klimatyczny w Warszawie zapowiedział głodówkę, do czasu aż uczestnicy spotkania dojdą do "znaczącego porozumienia" w sprawie zmian klimatycznych. Naderev Sanio powiedział o tym w czasie trwającej właśnie sesji plenarnej obrad na Stadionie Narodowym w Warszawie.
 • Tajfun Haiyan
  Słabnie tajfun Haiyan, który przez Filipiny dotarł do Wietnamu. Na północy Półwyspu Indochińskiego wiatr wieje z prędkością powyżej 100 km na godzinę. Zawczasu, z północnych wybrzeży Wietnamu ewakuowano ponad 850 000 osób. Żywioł przyniósł ulewy, ale nie spowodował większych szkód.