• Okładka powieści "Toksyna"
  - Narrator pierwszoosobowy jest wpływowym, zamożnym człowiekiem, współwłaścicielem agencji PR działającej m.in. na zlecenie polityków. Jest wyrafinowanym hedonistą, miłośnikiem poezji i Lermontowa. Jest też seksoholikiem, narkomanem, sterydziarzem, mizoginem, homofobem, rasistą i człowiekiem poszukującym miłości. Ma na imię Sławciu – mówi o swojej powieści serwisowi Wirtualnemedia.pl jej autor.
 • Zęby
  Chociaż Komisja Europejska zakazała stosowania Bisfenolu A w produkcji butelek dla dzieci, taki zakaz nie obowiązuje w odniesieniu do materiałów stomatologicznych, jakimi wypełnia się nam usta.
 • Świeczki
  Naukowcy odkryli przyczynę, przez którą używanie popularnych świeczek zapachowych może powodować raka. Odpowiedź kryje się w jednym słowie. Formaldehyd.
 • Botoks na zmarszczki
  Do niedawna stosowanie botoksu było tematem tabu. Dziś z zabiegów z wykorzystaniem toksyny botulinowej korzystają zarówno panie, jak i panowie. O jego właściwościach i zastosowaniu w medycynie i kosmetologii z dr Agnieszką Drożniak z krakowskiej Kliniki Medycyny Estetycznej i Laseroterapii VESUNA rozmawiała Anastazja Naumenko.
 • Rakotwórczy pasek?
  Źle dobrane akcesoria modowe szkodzą wizerunkowi. Po tym, jak w paskach oferowanych przez popularny sklep internetowy wykryto radioaktywne substancje, okazuje się, że mogą być też groźne dla zdrowia.
 • Jad pszczoły uchroni przed AIDS?
  Amerykańscy naukowcy pochwalili się swoim odkryciem, które może zrewolucjonizować walkę z AIDS. Zaobserwowali, że jad jednego z owadów jest w stanie zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa HIV. Zastosowanie go w specjalnym żelu chroniłoby kochanków przed zakażeniem podczas seksu.
 • Szminka z ołowiem groźna dla zdrowia
  Piękne usta czy zdrowie? Przed takim wyborem mogą stanąć kobiety, które lubią używać szminek. Naukowcy znaleźli w wielu szminkach groźne substancje toksyczne.
 • Jakie zabawki są niebezpieczne?
  Kupowanie zabawek z niepewnego źródła, to narażanie naszych dzieci na niebezpieczeństwo. Szczególnie groźne są przedmioty z zawartością groźnych ftalanów oraz grożące uduszeniem zabawki z długimi sznurkami.
 • Rtęć to drugi po plutonie najbardziej toksyczny pierwiastek na Ziemi
  Ponad połowa Polaków nie wie, jak zneutralizować rozlaną rtęć i uniknąć zatrucia – wynika z badań TNS Polska, zrealizowanych w ramach kampanii społeczno edukacyjnej „Zielone okno – wyrzuć rtęć ze swojego życia”.
 • Piją płyn do spryskiwaczy i umierają. To jakaś plaga
  Rośnie liczba zatruć metanolem - alarmują lekarze-toksykolodzy. W grudniu 2011 roku w całym kraju było co najmniej dziesięć zgonów po wypiciu alkoholu metylowego. Tylko w Warszawie od początku roku z tego powodu zmarło tyle osób, co przez cały 2011 rok.