• Autokar
  W Chorwacji w okolicach miejscowości Karlovac zapalił się polski autokar turystyczny; wśród podróżnych nie ma osób poszkodowanych; są straty materialne - poinformował PAP dyrektor biura rzecznika prasowego MSZ Artur Lompart.
 • budowa drogi
  Do wakacji GDDKiA zamierza podpisać 19 umów na budowę nowych dróg. Zakontraktowana będzie m.in. cała Via Baltica i trasa S19 z Lublina do Rzeszowa.
 • Trasa szybkiego ruchu
  Droga ekspresowa ułatwi nie tylko dojazd na Litwę, Łotwę czy do Estonii, ale także do wschodniej części Mazur i na Suwalszczyznę.
 • Deska rozdzielcza samochodu
  Rząd chce, aby ustawa o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów (nazywana potocznie pakietem przewozowym) weszła w życie już 1 marca 2017 r. Cel: walka z oszustami podatkowymi. Resort finansów przygotował jednak także kontrowersyjną poprawkę, która umożliwi inwigilację wszystkich aut w Polsce.
 • Budowa drogi
  Jeszcze długo nie będzie trasy pozwalającej na szybką podróż samochodem między oboma krajami.
 • Pociąg zimą na torach
  Za każdym razem, kiedy w Polskę uderzy zima, Polacy żądają głów. Jeśli zaśnieżona jest lokalna droga, to - w wariancie radykalnym - chodzi o głowę prezydenta lub burmistrza, a w wariancie umiarkowanym szefa zakładu oczyszczania miasta. Jeśli jednak zamarzają pociągi, to niechybnie musi być to głowa ministra infrastruktury. Tej niesamowitej żądzy krwi nie ma w innych krajach, które dotykają temperatury znacznie niższe niż te, które są u nas.
 • Na polskich drogach będzie bezpieczniej?
  Rząd Donalda Tuska przyjął we wtorek projekt nowelizacji sześciu ustaw, który ma wdrożyć do polskiego prawa zapisy unijnej dyrektywy z 2008 r. o zarządzaniu bezpieczeństwem infrastruktury drogowej. Dzięki tym zapisom drogi mają być bezpieczniejsze.
 • Gminy nie chcą schetynówek
  Samorządy masowo rezygnują z inwestycji w drogi lokalne. W tegorocznym naborze o dofinansowanie gminy i powiaty złożyły o połowę mniej wniosków niż przed rokiem. Powód? Nie stać ich na 70-proc. wkład własny.
 • Ciężarówki niszczą drogi. To wina rządu
  To prawdziwy drogowy koszmar. Rząd wprowadził elektroniczne myto dla ciężarówek, co znacznie podniosło koszty transportu. Dlatego kierowcy uciekają z głównych dróg. Potężne pojazdy rozjeżdżają gminne drogi, stając się utrapieniem turystów i mieszkańców, a gmin nie stać na naprawę.
 • Ilu kierowców potrafi złapać fotoradar? Będziesz w szoku
  Nowa służba dostała do swojej ręki potężne narzędzie. Maszynka ma pełne ręce roboty. Ilu kierowców wpadło w oko fotoradaru i w jakim czasie? Zdziwisz się... Co ważne na drogach ma pojawić się setki podobnych urządzeń...