• Korzystanie z internetu
  CCleaner to jeden z najbardziej znanych programów do usuwania złośliwego oprogramowania. Okazało się jednak, że samo oprogramowanie zarażało komputery. Ofiarami hakerów mogło paść ponad dwa miliony pecetów.
 • Korzystanie z internetu
  CCleaner to jeden z najbardziej znanych programów do usuwania złośliwego oprogramowania. Okazało się jednak, że samo oprogramowanie zarażało komputery. Ofiarami hakerów mogło paść ponad dwa miliony pecetów.
 • Kamerka internetowa
  Kamerki internetowe są integralną częścią każdego laptopa. To dzięki nim i programom do czatowania możemy spotykać się ze znajomymi po drugiej stronie kuli ziemskiej, czy organizować spotkania biznesowe. Okazuje się jednak, że są bardzo łatwym celem dla hakerów. Nawet szef FBI, James Comey przyznaje, że kiedy urządzenia nie używa, to zakleja obiektyw plastrem.
 • Klawiatura, zdjęcie ilustracyjne
  Cyberwojna robi się coraz bardziej zażarta. Na Bliskim Wschodzie grasuje kolejny trojan, którego ktoś długo używał do inwigilacji inżynierów czy bankowców z Iranu i Izraela.
 • Wirus, zdjęcie ilustracyjne
  Decyzja amerykańskiego sądu może pozbawić tysiące ludzi internetu. Z sieci znikną także komputery NASA i urządzenia największych światowych firm. Wszystko zależy od tego, czy sędzia pozwoli istnieć dwóm specjalnym serwerom.
 • Rozbiórka domu
  Pewien Amerykanin postanowił wyburzyć należący do niego 150-letni dom w Minessocie. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że do rozbiórki zatrudnił firmę Drive-A-Tank…
 • 8 marca komputery z trojanem DNSChanger stracą dostęp do internetu
  8 marca może być sądnym dniem dla wielu internautów. Tego dnia, bowiem, utracą dostęp do internetu komputery zainfekowane trojanem DNSChanger. Przestaną wtedy działać zastępcze serwery, które zastąpiły serwery botnetu, rozbitego przez FBI.
 • Tak przestępcy mogą ukraść twoje dane
  Życie w internecie wcale nie jest łatwe i proste. Za każdym rogiem czają się włamywacze, którzy chcą wykraść nasze dane osobowe i numery kart kredytowych. Oto najgroźniejsze, zdaniem Kaspersky Labs, próby ataków.
 • Wirusy atakują polskie serwery
  Ponad 5 tysięcy polskich serwerów padło ofiarą osławionego Zeusa - trojana, za pomocą którego wyłudzane są dane. To oznacza, że co 14. zaatakowany na świecie serwer znajduje się właśnie u nas.
 • Wielka inwazja wirusów. Zarażony co drugi polski komputer
  Sprytne i wykorzystujące naiwność, w dodatku wyspecjalizowane i pisane pod poszczególnych użytkowników. W Polsce zainfekowanych jest już 42 procent komputerów. Coraz częściej wirusy atakują też smartfony.