• Trzustka
  Możemy mówić o postępie w leczeniu raka trzustki, choć nie jest on taki, jak byśmy oczekiwali - przyznali eksperci. Przypomnieli, że w Polsce w ramach programu lekowego wprowadzany jest do użycia nowy lek.
 • Dentysta
  Dobry stan jamy ustnej, to więcej niż biały uśmiech. Naukowo udowodniono, że choroby dziąseł i niedostateczna higiena zębów wiążą się ze zwiększonym ryzykiem zachorowań na choroby układu krążenia, cukrzycę, czy raka trzustki.
 • Trzustka
  Bóle pleców i brzucha, brak apetytu, mdłości, biegunka czy spadek masy ciała - oto niektóre z objawów raka trzustki. Nowotwór jest często mylony z innymi chorobami układu pokarmowego, przez co w większości przypadków wykrywa się go późno. Co zrobić, aby ustrzec się choroby? Regularne badania oraz zdrowy tryb życia – oto najważniejsze elementy profilaktyki nowotworu.
 • Trzustka
  W 2017 r. może być dostępna pierwsza w pełni automatyczna sztuczna trzustka, sama dawkująca insulinę - powiedział PAP prof. Piotr Ładyżyński na konferencji Europejskiego Towarzystwa Sztucznych Narządów (ESAO), która w czwartek rozpoczęła się w Warszawie.
 • Czy chora trzustka boli?
  Nowotwór trzustki zbiera tragiczne żniwo nie tylko wśród osób starszych. Dlatego każdy z nas powinien wiedzieć, jakie są jego pierwsze objawy i kiedy sytuacja mocno się zaognia.
 • Władimir Putin
  Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow zaprzeczył doniesieniom zachodnich mediów o rzekomej chorobie nowotworowej Władimira Putina.
 • Niemowlę z cukrzycą
  W ciągu 25 lat aż czterokrotnie wzrosła liczba dzieci, które zachorowały na cukrzycę typu 1. Choroba jest w większości przypadków dziedziczna, ale stosując się do wskazówek lekarzy, można ją opóźnić lub spowolnić jej przebieg.
 • Ból trzustki
  Jack Andraka w wieku 15 lat wymyślił test na raka trzustki. Teraz pracuje nad urządzeniem, które wykryje u nas każdą chorobę.
 • Dieta wysokobiałkowa
  Badania odkrywają pokutujący wśród pań stereotyp, że prawdziwy mężczyzna je mięso, natomiast facet-wegetarianin to "mięczak". Dla na ogół mięsożernych facetów to wspaniała informacja... Niestety łyżkę dziegciu do tej opowieści dorzucają Szwedzcy naukowcy...
 • Jesz dużo mięsa? Uważaj, jesteś w grupie ryzyka raka trzustki
  To odkrycie uderza w polską kuchnię. Kiełbasa czy boczek dominują w codziennych posiłkach, a my nie zdajemy sobie sprawy, jak bardzo nam szkodzą. Naukowcy dowiedli, że wędliny mogą wywołać raka trzustki, który zabija po cichu, bo długo nie daje żadnych objawów. Czas na zmiany w jadłospisie?