• Gen. Czesław Kiszczak w 1984 roku
  Kiszczak chciał ujawnić dokumenty dotyczące TW "Bolka" w 1996 roku, ponieważ próbował ratować formację polityczną, z której się wywodził - uważa dr Lech Kowalski, autor książki o PRL-owskim szefie MSW Czesławie Kiszczaku. Twierdzi także, że Kiszczak około 10 lat temu wraz z zaufanym oficerem ukryli najważniejsze dokumenty mieszczące się w średniej wielkości ciężarówce.
 • Prezes IPN, Łukasz Kamiński
  Prezes IPN Łukasz Kamiński poinformował, że według biegłych ekspertyzy grafologiczne dotyczące teczki TW "Bolka", mogą potrwać około 6 miesięcy. Jak ocenił, margines prawdopodobieństwa, że teczka Lecha Wałęsy jest sfałszowana, jest "absolutnie minimalny".
 • Policjanci i prokuratorzy wynoszą dokumenty z domu gen. Wojciecha Jaruzelskiego w Warszawie
  To wewnętrzne pismo IPN - tak jego rzeczniczka Agnieszka Sopińska-Jaremczak komentuje doniesienia mediów o sporządzonej w IPN liście 21 dawnych wysokich funkcjonariuszy służb specjalnych PRL, wobec których mogą występować podejrzenia ukrywania ważnych dokumentów z PRL.
 • Gen. Wojciech Jaruzelski przygotowuje się w studiu do odczytania przemówienia informującego o wprowadzeniu stanu wojennego (źródło: Archiwum Dokumentacji Mechanicznej, Wojskowa Agencja Fotograficzna)
  Informatorzy, na których powołuje się serwis Fakt24, twierdzą, że podobne archiwum do tego, jakie znaleziono w domu generała Czesława Kiszczaka, miał również generał Wojciech Jaruzelski. Dokumenty jednak nie trafiły do Instytutu Pamięci Narodowej. Dziennikarze poszli ich śladem...
 • Gen. Wojciech Jaruzelski przygotowuje się w studiu do odczytania przemówienia informującego o wprowadzeniu stanu wojennego (źródło: Archiwum Dokumentacji Mechanicznej, Wojskowa Agencja Fotograficzna)
  Sprawa odnalezionych w domu zmarłego generała Czesława Kiszczaka dokumentów SB dotyczących tajnego współpracownika o pseudonimie Bolek rozgrzała na nowo dyskusję o nieznanych teczkach bezpieki kryjących się w prywatnych archiwach komunistycznych generałów. Niewykluczone, że jest tam również kompromitujący generała Wojciecha Jaruzelskiego rozkaz dotyczący masakry na Wybrzeżu w 1970 roku.