• Apteczka samochodowa
  Co powinno znaleźć się w apteczce samochodowej?
 • Geny
  Pionierskie badania, prowadzone przez naukowców z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie, pozwoliły wskazać gen odpowiedzialny za tworzenie skórnych blizn pourazowych. To odkrycie może m.in. pomóc w leczeniu blizn i niegojących się ran.
 • siłownia
  Stosując się do tego krótkiego poradnika będziemy mogli poświęcić więcej czasu treningowi, a nie wizytom w gabinetach lekarskich.
 • Noga w gipsie
  Można spaść ze schodów i nabawić się jedynie stłuczenia albo potknąć się o krawężnik i złamać nogę. Niekiedy trudno jest ocenić, czy uraz jest błahy i nie wymaga interwencji lekarza, czy może potrzebna jest szybka pomoc. Warto znać objawy najczęstszych kontuzji i wiedzieć, jak z nimi postępować.
 • Narciarz
  Sezon zimowy w pełni, a wielu Polaków ogarnęło białe szaleństwo. Aż 30 proc. z nas deklaruje, że umie jeździć na nartach, a 11 proc. przynajmniej raz w roku zakłada narty i wyrusza na stok. Jednak warto pamiętać, że umiejętności i doświadczenie nie chronią nas w pełni przed wypadkami, których co roku w sezonie nie brakuje. Dlatego przed wyruszeniem na stok, warto zastanowić się, jak zadbać o bezpieczeństwo. Wielu fanów stoków zapewne przygotowało już swój sprzęt, ale czy zadbało o odpowiedni trening przygotowujący organizm na nadchodzący wysiłek.
 • Stok narciarski
  Sporty zimowe, takie jak jazda na nartach czy desce snowboardowej są bez wątpienia atrakcyjnymi formami aktywności fizycznej. Niestety, bardzo często zapominamy o tym, że wymagają one specjalnego przygotowania.
 • Kobieta na nartach
  Nawet najbardziej zaawansowani narciarze muszą odpowiednio dobrze przygotować się do wyjazdu w góry.
 • Ból nogi
  Ból mięśni, nadwrażliwość na dotyk, dyskomfort przy nawet najmniejszym ruchu – tak ciało przypomina o intensywnych ćwiczeniach bez odpowiedniego przygotowania. Zakwasy, bo o nich mowa, dotykają nie tylko weekendowych sportowców, ale i osoby, które trenują regularnie. Jak im zapobiegać i jak ich się szybko pozbyć?
 • Starsza kobieta na rehabilitacji
  Upadek starszej osoby to nie tylko ryzyko złamania kończyny czy żeber, ale realne ryzyko przedwczesnej śmierci. Z powodu powikłań po upadkach umiera w Polsce więcej osób niż z powodu wypadków komunikacyjnych - przekonywali eksperci gerontologii i rehabilitacji na poniedziałkowej konferencji.
 • Zima, oblodzona ulica
  Niejednemu z nas przytrafiła się wywrotka na śliskim chodniku, w wyniku której doznaliśmy uszczerbku na zdrowiu. Niestety nie każdy wie, że w takiej sytuacji można starać się o odszkodowanie. Jakiej wysokości odszkodowania możemy żądać?