• Ryszard Kalisz z żoną, Dominiką
  Być jak Bond. James Bond. A przynajmniej odpoczywać na wzór sługi Jej Królewskiej Mości. Na takie wakacje zdecydował się Ryszard Kalisz z rodziną. I tylko nie może o sobie powiedzieć "tajny agent", bo żona opublikowała wspólne zdjęcia na Facebooku.   
 • Sardynia
  Jak zawsze latem lokalne władze na Sardynii walczą z masowym zjawiskiem zabierania piasku, muszelek i kamieni z tamtejszych plaż. Przyznają, że wysokie kary często nie skutkują. W miejscowości Cabras zwerbowano ochotników, by pilnowali plaż i zarazem turystów.
 • wakacje
  Izrael lub Jordania za ok. 2 tys. zł, Gambia – 2,3 tys. zł, a Wyspy Zielonego Przylądka – 2,7 tys. zł – spadły ceny za egzotyczne wyjazdy z biurami podróży. Na kolejny sezon oferta jest jeszcze tańsza.
 • Akcja "TIR" na autostradzie A4
  Policja drogowa na autostradach i ekspresówkach wzięła się za kierowców ciężarówek. Sypią się mandaty na tych, którzy wyprzedzają mimo zakazu. Mundurowi nie mają też litości dla przyłapanych na świadomym blokowaniu lewego pasa ruchu.
 • wakacje pieniądze podróże
  Tanie i długie wakacje to marzenie każdego turysty. Przy ekonomicznym planowaniu wyjazdu musimy jednak zachować wyjątkową czujność. Nasza wymarzona podróż za jeden uśmiech może zmienić się w kosztowny koszmar, jeśli popełnimy jeden z częstych turystycznych błędów.
 • Sałatka z miechunką peruwiańską
  Peru jest jednym z najpopularniejszych kierunków turystycznych dla wszystkich, którzy udają się do Ameryki Łacińskiej. Nic w tym dziwnego, bo kraj ten oferuje cały wachlarz atrakcji od amazońskiego lasu deszczowego, przez częściowo dzikie wybrzeże Pacyfiku, po piękne andyjskie szczyty. Każdy, kto odwiedza Peru chce przede wszystkim odwiedzić legendarne Machu Picchu. Ta popularna atrakcja jest jednak niezwykle zatłoczona i droga. My polecamy o wiele tańsze, mniej oblegane, za to nie mniej ciekawe miejsca.
 • Apteczka
  Na urlop czekamy zazwyczaj z utęsknieniem. To bowiem dla wielu z nas jedyna możliwość odpoczynku od codziennych obowiązków zawodowych. Dlatego, aby nic nas nie zaskoczyło i nie zepsuło rodzinnego wyjazdu, odpowiednie planowanie może stać się kluczem do sukcesu. Zwłaszcza, jeśli wyjeżdżamy z małymi dziećmi, narażeni jesteśmy na nieprzewidziane sytuacje.
 • wakacje podróż
  Wyprawa do Szkocji szlakiem whisky, zwiedzanie Argentyny z końskiego grzbietu albo np. poznawanie Japonii z perspektywy zadomowionych tam rodaków – Polacy coraz częściej chcą mieć wakacje inne niż wszyscy. Biurom podróży tylko w to graj.
 • Lody z młodego kokosa
  Zachodniopomorski sanepid sprawdził nadmorskie lodzialnie. Miłośnicy lodów z wyników kontroli zadowoleni nie będą, bo aż w co trzecim lokalu w mrożonych przysmakach wykryto bakterie.
 • Hotelowe pokoje pełne zarazków
  Wakacje w pełni, Polacy ruszyli na podbój najodleglejszych zakątków świata, ale w kraju też znajdują miejsca, gdzie można solidnie wypocząć. Przed wyjazdem robimy szybki bilans ryzyka – czy na safari nie porwie nas tygrys, czy nie wypadniemy z kajaka albo czy nie złapiemy kleszcza. Rzadko myślimy, o tym, co może nam się stać w pokoju hotelowym. A zagrożeń może być wiele.