• Euro i polska flaga
  Słowa uznania należą się „DGP” za próbę wywołania nowej fazy dyskusji na temat potencjalnych korzyści i kosztów przystąpienia Polski do strefy euro. Trudno o lepszy moment, aby taką dyskusję reanimować, niż nawrócenie się na euro prof. Marka Belki, jednej z najważniejszych postaci polityki gospodarczej Polski okresu transformacji. Wykonał on pierwszy, psychologicznie trudny krok – zmienił zdanie w bardzo ważnej kwestii, co z pewnością trzeba docenić
 • Danuta Hubner
  Euro, łącznie z Unią Bankową ustanowioną jako jego uzupełnienie i wzmocnienie jest najsilniejszym i najdalej sięgającym projektem politycznym Unii Europejskiej. Pozostawanie na zewnątrz tego projektu oznaczać będzie konsekwentną marginalizację Polski i stopniowe zmniejszanie wpływu rządu na kształt kluczowych polityk Unii.
 • Euro
  Tylko jedna partia opowiada się za szybkim przyjęciem wspólnej waluty. Reszta chce poczekać, aż będziemy bogatsi, a Euroland wyremontowany.
 • Frankfurt, Niemcy - Centralny Bank Europejski
  Od czasu kryzysu argumenty ekonomiczne za szybkim przyjęciem euro przez Polskę wyblakły. Pozostały argumenty polityczne, które bazują na nadmiernie optymistycznym przekonaniu, że wspólna waluta jest ogniskiem pogłębionej integracji.
 • Premier Beata Szydło i wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki
  PiS od zawsze mówi „nie” wejściu Polski do strefy euro. Bo w rezygnacji ze złotego nie widzi korzyści ekonomicznych.
 • Marek Belka
   - Wywołałoby to zastanowienie w Czechach, które po wejściu przez nas do strefy euro musiałyby zrobić to samo. Viktor Orban, któremu się wydaje, że nami manipuluje, zostałby postawiony pod ścianą - mówi Marek Belka w rozmowie z DGP.
 • Frank szwajcarski
  Wypracowanie dobrych praktyk w zakresie kredytów na stałą stopę zwiększy przejrzystość informacyjną tych produktów i pozwoli na podejmowanie trafniejszych decyzji przez kredytobiorców - mówi w rozmowie z DGP Marek Chrzanowski, przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego.
 • Bitcoin
  Korzystanie z kryptowalut jest szybkie i bezpieczne. Nie płacimy prowizji, nie płacimy za przewalutowanie. A na dodatek czynią one zbędnymi nie tylko waluty tradycyjne, lecz także banki centralne, a nawet banki w ogóle.
 • Euro
  Zalety wspólnej europejskiej waluty wydają się oczywiste. Nic więc dziwnego, że twórcy euro zdecydowali się ją wprowadzić. Niestety równie oczywiste okazały się jej wady, które przebiły zalety po wielokroć.
 • Pieniądze
  Złoty odrabia straty z ostatnich dni. Przed godziną 10 za euro płaciliśmy ok. 4,26 zł. Po wystąpieniu prezydenta Dudy, który zapowiedział, że zawetuje ustanę o SN i KRS, polska waluta zaczęła gwałtownie się umacniać do 4,23 za euro.