• Kalendarz
  Do Rady Ministrów trafiło zapytanie ze strony Komisji do Spraw Petycji. Chodzi o ustanowienie kolejnego wolnego od pracy dnia. Miałby nim być Wielki Piątek.
 • Papież Franciszek przewodniczy drodze krzyżowej w Koloseum
  W rzymskim Koloseum trwa w piątek Droga Krzyżowa pod przewodnictwem papieża Franciszka. Tekst rozważań przy kolejnych stacjach napisała na prośbę papieża francuska biblistka prof. Anne-Marie Pelletier. Przy jednej ze stacji krzyż niesie polska studentka z Rzymu.
 • Węgierski Parlament
  Wielki Piątek będzie na Węgrzech dniem wolnym od pracy – zdecydował we wtorek parlament węgierski na wniosek partii rządzących, Fideszu i Chrześcijańsko-Demokratycznej Partii Ludowej.
 • Władysław Kosiniak-Kamysz
  Do Sejmu trafił projekt ustawy PSL, który zakłada, że czas pracy w Wigilię i Wielki Piątek nie będzie mógł przekroczyć 4 godzin.
 • Wielki Piątek na Filipinach
  15 osób na północy Filipin zgodnie z miejscową tradycją dało się przybić do krzyży w Wielki Piątek, aby na oczach tysięcy uczestników drogi krzyżowej upamiętnić w ten sposób cierpienie Jezusa. Kościół katolicki nie pochwala tych widowisk.
 • Ortodoksyjni Żydzi przygotowują się do Paschy. FOTOREPORTAŻ
  Jerozolima przygotowuje się do ważnych uroczystości. Tegoroczna Pascha, jedno z najważniejszych świąt wyznawców judaizmu, przypada w czasie chrześcijańskich świąt Wielkiej Nocy. Ortodoksyjni Żydzi tłumnie udali się do starożytnego źródła w starej nieistniejącej już arabskiej osadzie Al-Waladża położonej na południe od Jerozolimy. Czysta woda bijąca ze strugi pośród skał posłuży im do produkcji tradycyjnego świątecznego pieczywa - macy. Nalewają ją do słojów i zabierają do domów. Obchody Paschy rozpoczną się w tym roku 4 kwietnia, zakończą po tygodniu, 11 kwietnia.
 • Droga Krzyżowa w Jerozolimie
  Setki osób przeszły w Drodze Krzyżowej ulicami Starego Miasta w Jerozolimie. Organizowana w Wielki Piątek przez franciszkanów procesja co roku przyciąga tłumy pielgrzymów i turystów z całego świata. Wierni idą tą samą drogą, którą Chrystus szedł na ukrzyżowanie, a na czele pochodu niosą olbrzymi krzyż.
 • Bazylika Grobu Świętego w Jerozolimie. Misteria Wielkiego Tygodnia
  Bazylika Grobu Pańskiego to szczególne miejsce, nie tylko dla wyznawców chrześcijaństwa. Przyciąga wiernych, turystów i miłośników dawnych dziejów. W czasie Wielkiego Tygodnia przybywa do niej jeszcze więcej pielgrzymów niż zwykle. Jak przygotowują się do świąt Wielkiej Nocy?
 • Wielki Piątek w warszawskiej archikatedrze
  Pod przewodnictwem biskupa pomocniczego Tadeusza Pikusa modlili się warszawiacy na wielkopiątkowej Liturgii Męki Pańskiej w stołecznej archikatedrze. Modlitwa tego dnia koncentruje się na rozważaniu pasji Chrystusa i adoracji krzyża.
 • Wielki Piątek na Filipinach
  Nie wszędzie Wielki Piątek to uroczysta droga krzyżowa i przeżywana w skupieniu historia ukrzyżowanego Jezusa. Niektórzy naprawdę przybijają się do krzyży. Na przykład na Filipinach. Zobaczcie mrożące krew w żyłach zdjęcia.