• Wietnam, pola ryżowe
  Perła Indochin, kraj o ogromnym bogactwie kulturowym, kraj niezwykle piękny i egzotyczny. Imponujące miasta, buddyjskie świątynie, magiczna przyroda i rajskie wybrzeże usiane tysiącami wysepek i skalnych formacji – trudno wrócić rozczarowanym z podróży po tak różnorodnym i interesującym miejscu. Tylko od czego zacząć tak obiecującą podróż? Oto kilka porad.
 • Ma Van Nhat, 54-letni mieszkaniec Wietnamu, przez 18 lat nosił nożyczki zaszyte w brzuchu
  Ten mężczyzna może mówić o ogromnym szczęściu i powinien cieszyć, że w ogóle żyje. 18 lat nosił w brzuchu pozostawione przez nieuważnego chirurga nożyczki.
 • Facebook
  Facebook zrewidował w piątek, pod wpływem fali krytyki, swą decyzję usunięcia z portalu słynnego zdjęcia fotoreportera agencji Associated Press Nicka Ut z okresu wojny wietnamskiej, przedstawiającego poparzoną napalmem nagą, płaczącą 9-letnią dziewczynkę.
 • Mężczyzna na motocyklu
  O tym, że podróż motocyklem pozwala na zupełnie inne doświadczenie przestrzeni, nie trzeba nikogo przekonywać. Wiatr we włosach i wolność w tym kontekście brzmią już tak banalnie, że przejdziemy od razu do propozycji najciekawszych tras na wyprawy motocyklowe na świecie.
 • Barack Obama i Tran Dai Quang
  Prezydent USA Barack Obama poinformował w poniedziałek w czasie wizyty w Hanoi o zniesieniu embarga na sprzedaż amerykańskiej broni Wietnamowi. Embargo było uznawane za jedną z ostatnich pozostałości wojny między obu państwami, zakończonej w 1975 roku.
 • Bliźniaki
  W Wietnamie urodziły się bliźniaki dwujajowe, które mają dwóch ojców - informuje „BBC News” - powołując się na genetyka, który potwierdził to w badaniach. Odmówił jednak podania bliższych szczegółów.
 • Kawiarnia w Hanoi, Wietnam
  Możemy być bramą handlową między wschodnią Azją a Unią Europejską. Wszystko dzięki współpracy z Wietnamem.
 • Prambanan i kościół w kształcie kury
  Tym, co przyciąga Europejczyków do Azji, jest jej odmienność. Wynika ona nie tylko z kuchni czy klimatu, lecz także z tradycyjnych wierzeń i religii. Jednak samo zwiedzanie świątyń kojarzy się raczej z nudą, dlatego przedstawiamy tylko te miejsca, które naprawdę zachwycają i pozwalają poznać prawdziwego ducha Azji. Tak jak bez Notre Dame nie poznasz Paryża, tak bez tych miejsc nie dowiesz się niczego o krajach Dalekiego Wschodu.
 • Zatoka Ha Long, Wietnam
  Na północy Wietnamu, w uroczej zatoce Ha Long leży jedna z największych, a zarazem najpiękniejszych wysp w kraju - Cat Ba. Panoramy na wspaniałe formacje skalne, kaskady oraz piękno Parku Narodowego Cat Ba potrafią wprawić w niemały zachwyt, a bogactwo przyrody pozwala nie tylko na relaksujący odpoczynek, ale też na aktywne spędzanie czasu - każdy sposób na zwiedzanie jest dobry, czy to z kajaka, roweru lub skutera.
 • Julia Pietrucha
  Julia Pietrucha wraz ze swoim partnerem, od kilku miesięcy zwiedza Azję. Wrażeniami z podróży, aktorka dzieli się na portalu społecznościowym. Ostatnio zamieściła wpis, w którym opisuje dramatyczne chwile, w trakcie których stanęła oko w oko ze śmiercią.