• technologia, cyberbezpieczeństwo, sieć, internet
  Nikt nie wie, jak ten wirus opanowuje mobilne routery, skąd potem atakuje wszystkie, podłączone do nich urządzenia. Wiadomo tylko, że wyciąga potem dane użytkowników i przejmuje kontrolę nad zaatakowanym sprzętem. Roaming Mantis jest też bardzo agresywny - w ciągu kilku tygodni przeniósł się z Azji do Europy.
 • Przygotowania do kontaktu z pacjentami, którzy mogą być zarażeni ebolą. Szpital Bikoro w Demokratycznej Republice Konga
  Od kwietnia w Demokratycznej Republice Konga już 20 osób zmarło w wyniku zakażenia wirusem Ebola. Śmiertelność wśród osób zakażonych tym wirusem szacuje się na 50-90 procent. Początkowe objawy wywoływanej nim choroby trudno odróżnić od na przykład malarii.
 • Czerwona wstążka - symbol solidarności z nosicielami HIV
  Młodzież podlaskich szkół będzie się uczyła profilaktyki HIV/AIDS. W środę w Białymstoku zainaugurowano cykl takich spotkań warsztatami w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim. Stwierdzono, że mniej się ostatnio mówi o HIV i AIDS, a wiedza jest konieczna.
 • Wirus grypy
  Czy wirusy są w stanie pogrzebać naszą cywilizację? W jakich krajach pozostawiono magazyny przechowujące wirusa ospy prawdziwej?
 • Michał Pazdan
  Maciej Rybus, Michał Pazdan i Sławomir Peszko wyłączeni z treningów z powodów zdrowotnych wracają do zajęć z reprezentacją polskich piłkarzy, która we wtorek zagra w Chorzowie towarzysko z Koreą Południową – poinformował lekarz kadry Jacek Jaroszewski.
 • Wirusy
  Wśród wielu osób panuje przekonanie, że mróz zabija wirusy. Łagodne zimy to według nich powód licznych zachorowań na przeziębienie lub grypę. A jest wręcz odwrotnie! Wirusy preferują niższe temperatury – to właśnie wysokich nie lubią. Skąd się wziął ten mit? Jak chronić się przed wirusami? Jakie metody leczenia stosować?
 • Doktor Paweł Grzesiowski
  Wirus grypy ma zdolność przeżywania na rękach kilkudziesięciu minut, o czym warto pamiętać, bo jest to jedna z najczęstszych dróg przenoszenia zakażeń – wyjaśniał doktor Paweł Grzesiowski. Jak wskazał, "kaszląca czy kichająca osoba rozpryskuje wirusa na około 1,5 metra”.
 • Grypa
  W Małopolsce w okresie od 8 do 15 lutego odnotowano ponad 37 tysięcy przypadków zachorowań na grypę. Obecnie sytuacja jest stabilna i odnotowuje się tendencję spadkową. W regionie nie odnotowano w tym roku przypadków zgonu z powodu grypy.
 • Lekarz
  Z powodu grypy lub jej podejrzenia skierowanie do szpitala otrzymało w tym roku ponad 4,6 tysiąca osób – wynika z danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny. Liczba zachorowań na grypę i jej podejrzeń od początku 2018 roku to ponad 1,2 miliona przypadków. W lutym zmarły cztery osoby.
 • Wirus grypy atakuje, coraz więcej przypadków
  Zapadalność na grypę w drugim tygodniu stycznia w Wielkopolsce wyniosła 72,38 i była jedną z wyższych w kraju – wskazują dane Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu. Dane oznaczają, że na każde 100 tysięcy osób zarejestrowano w tym czasie około 72 nowe przypadki grypy.