• Mieszkanie
  Zastaw na obligacjach, pieniądze z przyszłej sprzedaży mieszkania, a nawet własna praca przy budowie domu – sposobów na zdobycie wkładu własnego, koniecznego przy zaciąganiu kredytu, jest cała masa. Open Finance podpowiada 10 rozwiązań, dzięki którym można w oczach banku stać się wiarygodnym klientem.
 • Mieszkanie
  Chcesz zostać właścicielem mieszkania, ale nie masz środków finansowych na pokrycie wkładu własnego? Podpowiadamy, co zrobić, żeby marzenie o własnym M, mogło się urzeczywistnić.
 • Mieszkanie
  Już od stycznia minimalny wkład własny przy kredycie hipotecznym wzrośnie z obecnych 10 proc. do 15 proc. Jednak zgodnie z rekomendacją S wydaną przez Komisję Nadzoru Finansowego pokrycie gotówką wkładu własnego na poziomie 10 proc. wciąż będzie możliwe, choć pod warunkiem że brakująca kwota zostanie odpowiednio ubezpieczona lub kredytobiorca przedstawi dodatkowe zabezpieczenie.
 • Kalkulator i makieta domu leżące na dokumentach
  Marzysz o niewielkim mieszkaniu niedaleko Warszawy? Grodzisk Mazowiecki może być idealnym miejscem do zamieszkania wraz z rodziną. Eksperci TotalMoney.pl sprawdzili aktualne oferty finansowania mieszkania. W jakim banku kredyt hipoteczny będzie najtańszy? Zapraszamy do zapoznania się z lipcowym rankingiem.
 • Mieszkanie na wynajem
  Od początku bieżącego roku osoby zaciągające kredyt hipoteczny muszą wnieść przynajmniej pięcioprocentowy wkład własny. Takie ograniczenie zostało wprowadzone w ramach Rekomendacji S IV. Mimo powszechnego zastosowania zaleceń KNF-u niektóre osoby nadal kupują nowe lokale bez wkładu własnego.